TOYOTA: POPYT NA YARISA – PRACA NA TRZY ZMIANY

yaris-hybrid

Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) ogłosiła, że od czerwca 2014 roku będzie pracować na trzy zmiany, aby zaspokoić duży popyt na dwa swoje produkty: Toyotę Yaris oraz Toyotę Yaris Hybrid.

Pierwotnie fabryka była projektowana na dwuzmianowy system pracy. Decyzja oznacza zwiększenie zatrudnienia o 500 nowych pracowników, przez co łącznie TMMF będzie zatrudniać 4000 osób.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


– Wysoka sprzedaż Yarisa w Europie kazała nam w 2014 roku zwiększyć produkcję o 15 proc., do poziomu 220 tysięcy egzemplarzy – powiedział Koreatsu Aoki, Prezes TMMF.

– TMMF będzie produkowała 1100 Yarisów na dobę. Obecnie produkcja na dwóch zmianach wynosi 840 egzemplarzy dziennie. Zmiana jest potwierdzeniem mocnej pozycji Yarisa na konkurencyjnym rynku samochodów miejskich – dodał Luciano Biondo, Wiceprezes TMMF odpowiedzialny za produkcję.

– Nowi pracownicy przejdą 4-tygodniowy proces szkoleniowy, dzięki któremu uzyskają nowe kwalifikacje zawodowe. Zwiększenie zatrudnienia jest doskonałą wiadomością dla Valenciennes, w którym jest zlokalizowana fabryka. Mamy nadzieję, że umocni to kondycję całego regionu – wyjaśnił Alain Van Vyve, Wiceprezes TMMF odpowiedzialny za sprawy administracyjne.

TMMF pracowała już wcześniej na trzy zmiany, w roku 2004, między 2006 a 2010, oraz w roku 2012. Elastyczność fabryki pozwala na dopasowanie liczby zmian w zależności od zapotrzebowania rynku.