TRWA KONKURS – NAGRODĄ POBYT W DISNEYLANDZIE

Do 1 marca 2012 uczniowie szkół podstawowych mogą wziąć udział w ogólnopolskim konkursie na lokalną kampanię promującą bezpieczeństwo w ruchu drogowym lub/i ekologiczne sposoby przemieszczania się. Konkurs „Twój pomysł, Twoja inicjatywa” jest organizowany w ramach 12. edycji programu Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”.

Zwycięzcy pojadą na międzynarodowy finał do Parku EuroDisneyland pod Paryżem.

Konkurs „Twój pomysł, Twoja inicjatywa” ma charakter grupowy i jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych w całej Polsce. Zadanie konkursowe polega na wymyśleniu i zrealizowaniu przez dzieci do 1 marca 2012 lokalnej kampanii służącej poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i/lub promocji ekologicznych sposobów przemieszczania się.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać do 1 marca 2012:
– formularz zgłoszeniowy (za pośrednictwem strony internetowej programu www.bezpieczenstwo.renault.pl);
– sprawozdanie podsumowujące wszystkie podjęte działania w ramach lokalnej kampanii
(za pośrednictwem ww. strony);
– dokumentację zrealizowania kampanii w dowolnej formie artystycznej – obraz, nagranie audio lub video (pocztą).

 

 

Każda szkoła otrzyma elektroniczny poradnik, który krok po kroku pomoże uczniom i nauczycielom prawidłowo zrealizować konkurs. Poradnik porusza zagadnienia związane z problematyką bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przyjaznej dla środowiska motoryzacji, zawiera metodologię dla nauczyciela oraz szereg wskazówek, porad i przykładów kampanii świadomościowych.

Nadesłane na konkurs projekty oceni jury złożone z przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej, Biura Rzecznika Praw Dziecka, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Instytutu Transportu Samochodowego, patronów medialnych i organizatorów. Jury zakwalifikuje do kolejnego etapu 5 grup, a także przyzna 25 wyróżnień. Najlepsza piątka będzie rywalizować o nagrodę główną podczas krajowego finału konkursu, który odbędzie się w kwietniu 2012 w Warszawie.

Nagrodą główną w konkursie jest wyjazd zwycięskiej grupy w czerwcu 2012 na międzynarodowy finał do Francji. Podczas finału zostanie wręczona nagroda specjalna za najlepszą kampanię zrealizowaną spośród wszystkich państw uczestniczących w konkursie organizowanym w ramach programu Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”. Zwieńczeniem spotkania będzie wycieczka do Parku EuroDisneyland pod Paryżem.

Więcej szczegółów związanych z konkursem znajduje się na stronie internetowej programu Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” www.bezpieczenstwo.renault.pl).