TYCH AUT SZUKAJĄ CZĘSTO POLACY W INTERNECIE

Jakie są najczęściej poszukiwane samochody w polskiej sieci? To Škoda, Volkswagen i Dacia. Chociaż nasi rodacy chętnie usiedliby również za kierownicą sprawdzonego auta premium – BMW lub Volkswagen.

Nadal najczęściej sięgamy po silniki Diesla. Elektryki pozostają w sferze marzeń i przyszłości.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Jedynie 1 proc. zapytań dotyczy elektrycznych aut wśród szukających w sieci. Tak wynika z najnowszych danych Platformy Carsalon.pl, która przeanalizowała zachowania polskich klientów od początku roku.

Od wejścia do UE nad Wisłę sprowadzono ponad 13 mln aut – wylicza Instytut Badań Rynku Samochodowego SAMAR. Ubiegły rok był rekordowy, jeżeli chodzi o liczbę zarejestrowanych pojazdów – 1,6 mln samochodów, z czego milion przywieziono właśnie z zagranicy (60 proc. pochodziło z Niemiec). Tymczasem coraz bardziej popularne staje się wyszukiwanie i zakup auta online.

Analitycy Carsalon.pl – platformy sprzedaży aut Online – przeanalizowali zachowania polskich kierowców i ich preferencji w sieci. I znaleźli odpowiedź na pytanie – jakie modele są najczęściej poszukiwane przez kierowców? Prym wiedzie Škoda, której aż 3 modele (Superb, Ocatvia, Kodiaq) uplasowały się wśród 5 najpopularniejszych modeli wybieranych przez polskich kierowców w okresie styczeń- marzec 2020.

Ale najwięcej wyszukań odnotował poczciwy FIAT Tipo. Na drugim miejscu znalazła się Dacia Duster – łącząca elementy auta miejskiego i na wypady górskie. Oczywiście rzadziej, choć nadal duże zainteresowanie budzą marki premium, w tym BMW Serii 3, Alfa Romeo Stelvio i Range Rover Evogue.

Ciekawostką jest wysoka cena poszukiwanych aut. Średnia cena katalogowa wybieranego pojazdu Online wyniosła 138 100 zł. To znacznie wyżej niż w 2019 roku (ok. 109 000 zł). Wyjaśnieniem takiego trendu może być opinia instytutu SAMAR, który uważa, że wzrost średniej ważonej jest spowodowany nie tylko większą zasobnością portfeli Polaków, ale również znacznym wzrostem cen samochodów.

Top 10 modeli na Carsalon.pl
– Fiat Tipo;
– Dacia Duster;
– Škoda Superb;
– Škoda Octavia;
– Škoda Kodiaq;
– BMW Seria 3;
– Alfa Romeo Stelvio;
– Ford Focus;
– Škoda Fabia;
– Range Rover Evoque.