UDOSTĘPNIJ MIEJSCE DLA WĘDROWCA W SWOIM AUCIE

Fiat_1024

Wigilijne zwyczaje w Polsce są pełne uroku. Jednym z najpiękniejszych jest pozostawianie wolnego miejsca przy stole i przygotowanie o jedno nakrycie więcej, niż liczba zebranych na wigilijne świętowanie osób.

Przeznaczone jest ono dla niezapowiedzianego gościa czy też zmęczonego podróżnika. Zwyczaj ten upowszechnił się w XIX wieku, a zyskał szczególne znaczenie przez wojny, z których członkom wielu rodzin nigdy nie udało się wrócić. Polski zwyczaj twórczo rozwijają członkowie polskiej społeczności BlaBlaCar.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Wolne miejsce przy stole zazwyczaj pozostaje puste i jest po prostu pełnym uroku gestem naszej otwartości. Innym, dużo bardziej praktycznym jej przejawem, do którego gorąco zachęcają założyciele BlaBlaCar w Polsce, może być zaproponowanie wolnego miejsca w aucie podróżnym, którzy udają się w tym samym kierunku co dany kierowca.

BlaBlaCar zachęca więc kierowców, by zgłaszali wolne miejsca w swoich autach i pomogli tym samym dotrzeć na święta innym osobom. Udostępnienie miejsc w swoim samochodzie jest bardzo proste. Wystarczy w serwisie internetowym BlaBlaCar.pl zarejestrować swój przejazd, podając liczbę wolnych miejsc w samochodzie, miejsce i czas wyjazdu oraz miasto docelowe. Dzięki temu potencjalny pasażer może łatwo znaleźć odpowiadający mu przejazd.

– Coraz więcej osób pracuje w innych miastach niż miejsce, gdzie odbywa się świętowanie, a w okresie przedświątecznym często ciężko jest znaleźć dogodne połączenie. Wspólna podróż jest rozwiązaniem, które pomoże pasażerom dotrzeć na miejsce szybciej i bardziej komfortowo, a kierowcom obniży koszt przejazdu. Mamy nadzieję, że wspólny przejazd naprawdę świątecznie nastroi wszystkich podróżujących, a nową tradycją – niekoniecznie tylko wigilijną – stanie się dzielenie miejscem nie tylko przy wigilijnym stole, ale także w samochodzie – komentuje Michał Pawelec, współzałożyciel platformy BlaBlaCar w Polsce.