VERVA STREET RACING 2012: PRZYJEDZIE HAKKINEN

Tegoroczna edycja VERVA Street Racing zapisze się historycznym wydarzeniem: na warszawskim torze wystąpi ikona Formuły 1 oraz dwukrotny mistrz świata tej serii, Mika Häkkinen! Podczas imprezy zobaczymy ponadto pojedynek mistrza z jednym z najbardziej obiecujących polskich sportowców Kubą Giermaziakiem, kierowcą VERVA Racing Team.

Podczas VERVA Street Racing Mika Häkkinen weźmie udział w spektakularnej rywalizacji za kierownicą Mercedesa SLS AMG GT3 z Kubą Giermaziakiem, aktualnie najzdolniejszym młodym polskim kierowcą startującym w Porsche Supercup, który pojedzie Porsche 911 GT3 Cup. Fin będzie bardzo wymagającym rywalem, w swojej karierze dwukrotnie zdobył tytuł mistrza świata Formuły 1 w zespole West McLaren Mercedes.


Zobacz także:
VERVA STREET RACING 2012: BOLID F1 W WARSZAWIE
VERVA STREET RACING 2012: START WE WRZEŚNIU
VERVA STREET RACING – ARCHIWUM 2011


– Przyjazd mistrza Formuły 1 Mika Häkkinena to nie tylko wielki zaszczyt, ale również dowód, że VERVA Street Racing zyskała status wydarzenia sportowego o skali światowej! Jestem przekonany, że wyścig Kuby z Mika rozgrzeje warszawski asfalt do czerwoności! – powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej PKN Orlen.

Gratką dla amatorów aut premium podczas VERVA Street Racing będzie światowa premiera najnowszego modelu Mercedesa A-klasy, który po raz pierwszy pojawi się w ruchu drogowym. Mika Häkkinen zaprezentuje nowość Mercedesa podczas parady samochodów Mercedes AMG.

Na tym jednak nie kończy się lista startowa w bloku wyścigowym. Na torze zobaczymy również przyspieszające w trzy sekundy do 100-tki samochody Ferrari 430 GT3 zespołu Fuchs Star-Moto Racing Team z pięciokrotnym mistrzem Polski Maciejem Stańco na czele. W rywalizację spróbuje włączyć się także Lotus Exige GT3, którego wystawi ekipa Toboss Racing.

Nie zabraknie też bolidów z otwartym nadwoziem. Oprócz występu zespołu Red Bull Racing, który przywiezie najszybszy bolid Formuły 1 ubiegłego sezonu, pojawi się również ekipa Motopark Academy w autach Lotusa serii Formuły 3. Uzupełnieniem będzie także pojawienie się na torze samochodów Radical RS3.

Fanów jednośladów z pewnością rozgrzeje także informacja o występie profesjonalnego zespołu wyścigowego Bogdanka Racing, który startuje w wyścigach World Superbike Championship w klasie Superstock 1000. Listę startową uzupełni także Auto Fus BMW Team, Mariusz oraz Marcin Kondratowicz i Szymon Stankowski.

Blok Wyścigowy VERVA Street Racing 2012:

– Red Bull Racing z mistrzowskim bolidem Formuły 1;
– Wyścig mistrzów: Mika Häkkinen w interdyscyplinarnym wyścigu z Kubą Giermaziakiem;
– GT3;
– Porsche Supercup;
– Formuła 3;
– Radical;
– Superbikes.