VOLKSWAGEN BANK POLSKA: NOWE METODY FINANSOWANIA

AudiQ7_m1

Zakup samochodu to zwykle niemały wydatek, dlatego wielu nabywców indywidualnych rozpatruje kupno nowego auta na jak najniższe raty lub używanego za gotówkę.

Również przedsiębiorcy uważnie przyglądają się każdej złotówce, starając się uzyskać jak najwięcej po jak najniższych kosztach. Jest jednak sposób na to, aby przez wiele lat swobodnie korzystać z nowego i nowoczesnego samochodu, a jednocześnie płacić niskie miesięczne raty kredytowe lub leasingowe.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Klienci planujący zakup pojazdu na raty mają bardzo jasne oczekiwania wobec kredytu: chcą płacić mało, a jednocześnie jeździć jak najlepszym samochodem. Podczas badania potrzeb kredytobiorców, przeprowadzonego w 2014 roku przez Volkswagen Bank, okazało się również, że chcą mieć możliwość wybrania warunków kredytu, bez konieczności wcześniejszego wpłacania gotówki (od 0% wkładu własnego), za to z elastycznym zakończeniem umowy. Ankietowani wskazali też, że – gdyby to było dostępne dla ich domowych budżetów – wymienialiby samochód na nowy co kilka lat, aby zawsze jeździć nowoczesnym, bezpiecznych i bezawaryjnym autem.

Zmieniaj auto na nowe w AutoKredycie

Nowatorskim rozwiązaniem, które spełnia te wszystkie warunki jest AutoKredyt oferowany przez Volkswagen Bank. Zasady AutoKredytu są proste: nabywca od początku jest właścicielem samochodu, a umowa trwa 3-4 lata. Po tym czasie klient może wybrać jedną z opcji zakończenia umowy:

• Zwrócić samochód i zmienić go na nowy, w ramach kolejnej umowy. Jeżeli klient zdecyduje się zwrócić auto, Volkswagen Bank gwarantuje jego odkup za uzgodnioną w umowie cenę. Klient może więc co 3-4 lata szybko i sprawnie zmienić samochód na nowy, nie dotyczy go również kłopotliwa odsprzedaż pojazdu po okresie użytkowania.
• Zostawić sobie auto i jednorazowo spłacić pozostałą część jego wartości. Wielu kierowców przywiązuje się do swoich samochodów i chcą ich dalej używać. Na zakończenie umowy – lub w innym dowolnym momencie w ciągu 3-4 lat – mogą więc spłacić pozostałą wartość auta.
• Zostawić sobie auto i pozostałą część kredytu spłacić w dogodnych ratach. Decyzja o dalszym losie samochodu należy więc do jego nabywcy. Jeśli nie dysponuje on w danym czasie odpowiednią kwotą, Volkswagen Bank pozostałą wartość samochodu rozkłada na raty.

Dlaczego w AutoKredycie raty mogą być niższe nawet o 1/3 w porównaniu z tradycyjnym kredytem samochodowym? W czasie 3-4 lat korzystania z samochodu nabywca spłaca w ratach tylko tę wartość, którą auto w tym czasie traci. Nie płaci więc kredytu za cały samochód, a jedynie za część ceny auta. Efekt? Niższe raty. Tym samym, w ramach zbliżonych kosztów miesięcznych, można sobie pozwolić na wyższy lub lepiej wyposażony model auta. Dodatkowo do rat można doliczyć składkę ubezpieczeniową.

Z AutoKredytu mogą korzystać nabywcy marek Volkswagen (Kredyt EasyDrive), Audi (Audi Perfect Credit), SEAT (AutoKredyt), Škoda (Škoda Kredyt Niskich Rat) oraz Porsche (AutoCredit w Programie Porsche Exclusive Finance) i Volkswagen Użytkowe (AutoKredyt).

Leasing przyjazny dla firm

Leasing należy do narzędzi finansowych, po które chętnie sięgają firmy nabywając pojedyncze auta, jak i floty samochodowe. Do najważniejszych zalet leasingu należy możliwość zaliczenia miesięcznych rat w koszty uzyskania przychodu, uwolnienia własnych środków pieniężnych i poprawa płynności finansowej firmy. Innowacyjną formą tego rodzaju finansowania jest leasing operacyjny z wysoką wartością końcową, dostępny na polskim rynku od dwóch-trzech lat. Na czym polega innowacyjność tego produktu?

Firma korzystająca z leasingu z wysoką wartością końcową użytkuje samochód przez 3 lub 4 lata, spłacając w miesięcznych ratach tylko część wartości auta. Pod koniec okresu umowy klient podejmuje decyzję, czy spłaca jednorazowo pozostałą wartość samochodu, czy zwraca auto do dealera i zmienia je na nowy model, którego używa przez kolejnych kilka lat.

W leasingu z wysoką wartością końcową miesięczna rata jest dużo niższa w porównaniu z klasycznym leasingiem, ponieważ korzystający spłaca jedynie rzeczywistą utratę wartości samochodu, a nie całą jego wartość. Płacąc niskie, rozłożone w czasie raty, firma osiąga najniższy koszt utraconych korzyści. Uzyskuje również wolne środki finansowe, które może zainwestować w bieżącą działalność lub rozwój biznesu. Wygodne jest także zakończenie umowy: przedsiębiorca zwraca auto i nie musi angażować się w czasochłonny i nieraz skomplikowany proces sprzedaży samochodu na rynku wtórnym.

Z leasingu z wysoką wartością końcową mogą korzystać klienci biznesowi marek Volkswagen (Leasing EasyDrive), Audi (Audi Perfect Lease) i SEAT (Leasing z wysoką wartością końcową), Škoda (Škoda Leasing Niskich Rat), oraz Porsche (Leasing w Programie Porsche Exclusive Finance) i Volkswagen Użytkowe (Profit Lease).