VOLKSWAGEN: CALIFORNA BIJE KOLEJNE REKORDY TAKŻE W POLSCE

vw_califor-pr1

W 2016 roku z taśmy fabryki w Hannover- Limmer zjechało 12 887 egzemplarzy Californii, auta rekreacyjnego marki Volkswagen Samochody Użytkowe.

To o aż 3 466 sztuk więcej niż w 2015 roku, który również był rekordowy. W Polsce w minionym roku zarejestrowano 62 sztuki tego uniwersalnego kampera.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

UŻYTKOWE


 

Od początku produkcji Californii powstało już w sumie 75 tysięcy egzemplarzy.

– California to historia wspaniałego sukcesu. Zaczęło się od modelu Bulli – symbolu niezależności, a teraz w postaci Californii najnowszej generacji powstał prawdziwy dom na kołach. Jak żaden inny samochód tego rodzaju California pozwala wygodnie podróżować i cieszyć się życiem – powiedział Volker Eissele, szef działu Samochody Specjalne.

vw_califor-pr2

W tym roku również spodziewany jest wzrost produkcji tego modelu.

California (w cenie od 125 850 zł netto) jest wytwarzana i kompletowana ręcznie zgodnie z indywidualnymi życzeniami klientów. Oferowana jest w wersjach Beach, Coast oraz Ocean, a także modele specjalne Ocean „Red”, „Blue” oraz „Grey”. Mają one podnoszony dach, odpowiednio w kolorach czerwonym, niebieskim lub szarym, opcjonalne 18-calowe obręcze kół z lekkich stopów, podłogę o wyglądzie ciemnego lub jasnego drewna i mogą być lakierowane w dwóch kolorach.

Wszystkie modele specjalne z serii California Ocean mają w wyposażeniu standardowym elektrohydraulicznie podnoszony dach, przyciemniane szyby boczne oraz tylną, pakiet elementów chromowanych, diodowe reflektory, przyciemnione klosze tylnych lamp oraz fotele pokryte alcantarą. Poza tym auta wyposaża się seryjnie w ogrzewanie postojowe, klimatyzację automatyczną Climatronic, czujnik deszczu oraz zmierzchu, podwójne, wytłumione szyby z izolacją, drzwi bagażnika z zamontowanymi krzesełkami turystycznymi oraz drzwi boczne przesuwane, w których znajduje się miejsce na stolik kempingowy.