VOLKSWAGEN GROUP POLSKA: NOWE CENTRUM LOGISTYCZNE

centrum 1a

Volkswagen Group Polska, oficjalny importer marek Volkswagen, Audi, Seat, Škoda, Porsche i Volkswagen Samochody Użytkowe w naszym kraju podpisał umowę dotyczącą budowy nowoczesnego centrum logistycznego o powierzchni 30 000 mkw.

Będzie to pod względem powierzchni druga inwestycja w Wielkopolsce i siódma w Polsce. Volkswagen Group Polska to dzisiaj największa grupa motoryzacyjna w Polsce, blisko co czwarty nowy samochód sprzedany w naszym kraju pochodzi właśnie z niej.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


– Cieszymy się niezmiernie z tej inwestycji. Nowe centrum logistyczne będzie większe od obecnej przestrzeni magazynowej o 6 000 mkw co gwarantuje nam zdecydowanie wyższą produktywność i znaczący wzrost efektywności procesu logistycznego – powiedział Ralf Jochen Berckhan, Prezes Zarządu VW Group Polska.

Nowe centrum logistyczne spowoduje również wzrost jakości świadczonych usług oraz możliwość ich poszerzenia.

– Przygotowujemy się do wprowadzenia tzw. usługi SDD – Same Day Delivery, polegającej na realizacji zamówienia dealera w dniu, w którym ją zleca. Volkswagen Group Polska będzie tym samym prawdopodobnie pierwszą firmą w Polsce świadczącą tę usługę dla tak szerokiego grona odbiorców – wyjaśnił Stanislav Pekar, Dyrektor ds. Obsługi Posprzedażnej w VW Group Polska.

– Nowy magazyn odznaczać się będzie wysokim stopniem automatyzacji w zakresie rozwiązań dla transportu wewnątrzmagazynowego oraz składowania. Wśród nowoczesnego wyposażenia wyróżnić możemy m.in. przenośniki rolkowe czy regały automatyczne. Nowa infrastruktura znacznie podwyższy komfort pracy, również w kontekście dostępnego zaplecza socjalnego. Budynek będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – podkreślił Piotr Cegieła, Dyrektor Logistyki w Volkswagen Group Polska.

Z myślą i w trosce o środowisko nowe centrum zostanie wybudowane w oparciu o nowoczesne rozwiązania technologiczne gwarantujące m.in.: duży dopływ naturalnego oświetlenia dziennego (okna będą stanowić 4 proc. powierzchni dachu i 13 proc. powierzchni ścian, zachowanie temperatury 17 st. C w obiekcie dzięki nowoczesnym rozwiązaniom izolacyjnym. Deweloper zobowiązany jest dostarczyć budynek zgodny z certyfikacją BREEAM świadczącą o najwyższych standardach ekologicznych.

Umowa została podpisana z firmą Segro, która specjalizuje się w budowie nowoczesnych centrów logistycznych na terenie całej Europy.

– Z radością witamy VW Group Polska wśród naszych klientów w Poznaniu. Zgodnie z założeniem strategicznym SEGRO, oferujemy naszym Klientom powierzchnie w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb prowadzonej przez nich działalności – powiedział Paweł Sapek, Dyrektor ds. Rozwoju SEGRO na Europę Centralną.

W procesie wyboru lokalizacji oraz negocjacji warunków komercyjnych inwestycji VW Group Polska reprezentował Jones Lang LaSalle.

– Jesteśmy przekonani, że nowe centrum dystrybucyjne w Poznaniu w najwyższym stopniu spełni zakładane funkcje operacyjne, a warunki umowy pozwolą na maksymalizację korzyści płynących z inwestycji – powiedział Tomasz Mika, Dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo- Przemysłowych Jones Lang LaSalle w Polsce.

Nowy obiekt zostanie wybudowany w miejscowości Komorniki, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2 łączącej Poznań ze Świeckiem, co pozwoli również w znaczący sposób obniżyć natężenie ruchu ciężarówek w centrum Poznania.

Uruchomienie inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2015 roku. W przyszłości VW Group Polska planuje także rozbudowę nowego centrum logistycznego.

centrum 1b