VOLKSWAGEN LEASING W POLSCE ŚWIĘTUJE SWOJE 20-LECIE

volks-lease1

Volkswagen Leasing GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce świętuje w tym roku okrągłe 20. urodziny. Spółka prowadzi działalność na polskim rynku od 1997 roku.

Główne obchody jubileuszu, pod nazwą „Car Leasing Day”, odbyły się w Mikołajkach na Mazurach. Wydarzenie objęło konferencję oraz spotkanie z najważniejszymi biznesowymi partnerami spółki.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Gościem specjalnym spotkania był profesor Dariusz Rosati, który wygłosił prelekcję „Oblicza mobilności w świecie finansów”.

Dwie pierwsze umowy leasingowe w ramach działalności Volkswagen Leasing GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce zostały zawarte pod koniec grudnia 1997 roku. Co ciekawe, pierwszymi sfinansowanymi samochodami były SEAT Inca oraz Volkswagen Polo, na łączną kwotę 66 tysięcy złotych.

Półtora roku po rozpoczęciu działalności, w czerwcu 1999 r., w portfelu klientów Volkswagen Leasing pojawiła się tysięczna umowa. Firma rosła razem z branżą leasingu i flot pojazdów oraz markami z grupy Volkswagen. Z czasem rynkowi gracze zadecydowali, że głos branży musi być wspólny i dobrze słyszany.

W 2005 r. Volkswagen Leasing znalazł się w gronie dziesięciu firm założycielskich Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP).

volks-lease2

– Samochody z roku na rok były nowocześniejsze, mocniejsze i szybsze, Volkswagen Leasing także nie zwalniał. W lipcu 2013 r. miał już „na liczniku” 10 000 zawartych umów. Zaledwie dwa lata później, w 2015 r. odnotowaliśmy dwukrotnie więcej kontraktów – wskazuje Daniel Trzaskowski, Dyrektor Zarządzający Volkswagen Leasing GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce.

Obecnie udział Volkswagen Leasing GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce w rejestracjach nowych pojazdów osobowych w leasingu i wynajmie długoterminowym wynosi 11,7 proc. (dane CEPiK na koniec sierpnia br.).

Wśród samochodów osobowych zarejestrowanych na firmy leasingowe ten udział równy jest 16 proc. i daje spółce pozycję lidera na polskim rynku. Klienci Volkswagen Leasing mają aktualnie 51 tys. umów leasingu oraz 15,5 tys. umów flotowych.

– Takie wyniki osiągamy m.in. dzięki doskonałej kooperacji z markami samochodowymi i dealerami Grupy Volkswagen oraz współpracy z szerokim gronem największych przedsiębiorstw z różnych branż. PKP PLK, Hilti, Apotex, Brenntag, Scania czy Kompania Piwowarska to nasi przykładowi klienci – wyjaśnia Daniel Trzaskowski.

Od dwóch dekad sukcesy Volkswagen Leasing znajdują odzwierciedlenie również w branżowych rankingach i konkursach, takich jak: Fleet Awards, Fleet Derby, Fleet Leader, Perła Rynku czy Innowacja Roku. Tylko w 2017 roku Volkswagen Leasing otrzymał „Złote Godło” w konkursie Quality International – Najwyższa Jakość w kategorii QI Product za Škoda Leasing Niskich Rat oraz tytuł „Innowacja Roku” za ofertę Audi Perfect Lease dla klientów prywatnych.