VOLKSWAGEN: POZNALIŚMY CENĘ NOWEGO TIGUANA eHYBRID

Nowe układy napędowe są oferowane w Volkswagenie Tiguanie. Na nabywców oczekuje też wersja hybrydowa eHybrid o mocy 180 kW/245 KM.

Ceny Tiguana eHybrid w polskich salonach sprzedaży marki zaczynają się od 161 090 złotych.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Dzięki hybrydowemu trybowi pracy układu napędowego, który obsługuje się intuicyjnie, podczas dalekiej podróży można łatwo zgromadzić energię elektryczną wystarczającą do pokonania końcowego odcinka trasy w mieście przy wykorzystaniu jedynie energii elektrycznej. Nowa odsłona modelu może poruszać się tak do prędkości 130 km/h.

Podczas przyspieszania w trybie Hybrid silnik elektryczny wspiera oszczędną jednostkę TSI (benzynowy silnik turbo z bezpośrednim wtryskiem paliwa). Dzięki współdziałaniu silników elektrycznego i spalinowego hybrydowy Tiguan płynnie rozwija moc, ponieważ jednostka elektryczna działa jak dodatkowy „booster”.

Dynamikę jazdy zapewnia tryb GTE, uruchamiany przyciskiem znajdującym się obok dźwigni zmiany biegów. W tym trybie silniki elektryczny i TSI działają wspólnie, by oddać do dyspozycji kierowcy pełną moc systemową.

Bogate seryjne wyposażenie eHybrid w wersji Elegance obejmuje m.in. reflektory IQ.Light LED Matrix z systemem regulacji ich zasięgu i doświetlania zakrętów, tylne światła w technologii LED, wyświetlacz wskaźników Active Info Display, bezprzewodowy App Connect, aktywny tempomat, system bezdotykowego otwierania i zamykania pokrywy bagażnika oraz kamerę cofania.

Nowy model po raz pierwszy oferuje system Travel Assist, który umożliwia półautomatyczną jazdę. Sprawia on, że od 0 km/h do 210 km/h kierowanie autem, hamowanie i przyspieszanie odbywają się automatycznie, a za kontrolę nad pojazdem nadal odpowiedzialny jest kierowca. System Travel Assist korzysta z aktywnego tempomatu oraz z systemu Lane Assist, który utrzymuje samochód na wybranym pasie ruchu.

Nawet gdy jest on włączony kierowca jest zobowiązany trzymać ręce na kierownicy, co rejestrują urządzenia elektroniczne za pośrednictwem tzw. pojemnościowych pól na kierownicy. O bardzo wysokim standardzie technicznym świadczy również szeroki wybór systemów multimedialnych, które oferują różne usługi i funkcje online.

Dzięki Online Connectivity Unit ze zintegrowaną kartą eSIM można korzystać z internetowych usług We Connect (przygotowane do użytku przez czas nieokreślony) i We Connect Plus (przygotowane do bezpłatnego korzystania w Europie przez rok lub trzy lata).

Zależnie od wyposażenia systemy multimedialne mogą mieć takie nowe funkcje, jak system sterowania przy pomocy naturalnych komend głosowych, dostęp do usług streamingowych (np. Apple Music), czy kodowany w chmurze za pośrednictwem Volkswagen ID i dzięki temu dający się pobrać do wykorzystania w innych Volkswagenach zapis indywidualnych ustawień. Nowością jest możliwość bezprzewodowego podłączenia smartfonów dzięki Apple CarPlay i Android Auto za pośrednictwem App Connect Wireless.

Samochód w wersjach Life i Elegance jest oferowany w 10 kolorach nadwozia do wyboru (w tym 5 metalizowanych i 2 perłowych). Do wyboru są też dwa kolory tapicerki (czarna lub popielato- czarna).