VOLKSWAGEN: ROZPOCZĘŁA SIĘ SPRZEDAŻ NOWEGO POLO GTI (CENA)

vw-polo-g1

Volkswagen rozpoczął sprzedaż nowego Polo GTI. Samochód jest wyposażony w silnik o mocy 147 kW/ 200 KM, dwusprzęgłową skrzynię biegów (DSG), sportowe zawieszenie, sportowe fotele oraz w 17-calowe obręcze kół z lekkich stopów.

Ceny zaczynają się od 89 690 złotych. Kompaktowe auto jest kolejnym modelem w historii legendarnych modeli GTI niemieckiej marki.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Po wciśnięciu przycisku uruchamiającego silnik TSI, który uzyskuje maksymalny moment obrotowy o wartości 320 Nm, kierowca może czerpać przyjemność z dynamicznej jazdy. Nowe auto oprócz dynamiki i osiągów zapewnia wysokie bezpieczeństwo i komfort.

vw-polo-g2

W wersji z 6-biegową przekładnią DSG nowy model przyspiesza do 100 km/h w zaledwie 6,7 sek. Jego maksymalna prędkość to 237 km/h. Zużycie paliwa wynosi tylko 5,9 l/100 km, co świadczy o oszczędności i efektywności silnika.

Inne wyróżniki nowego Polo to sportowe zawieszenie, które zapewnia komfort także na dalekich trasach, gwarantujący maksymalną trakcję napęd na przednie koła oraz ekspresyjna stylistyka nadwozia i wnętrza. Wszystko to zostało wzbogacone elementami charakterystycznymi dla aut GTI – pojazd ma więc osłonę chłodnicy ozdobioną czerwoną linią, a we wnętrzu specjalną gałkę dźwigni zmiany biegów oraz tapicerkę „Clark” ze wzorem karo.

vw-polo-g3

Do wyposażenia dodatkowego należą zestaw cyfrowych wskaźników (Active Info Display), LED-owe reflektory i wiele systemów asystujących, a także zawieszenie Sport Select o regulowanej charakterystyce tłumienia amortyzatorów, 18-calowe obręcze kół z lekkich stopów (po raz pierwszy o tak dużej średnicy), panoramiczny przesuwany dach oraz 300-watowy sprzęt nagłaśniający firmy Beats.

Nowe GTI zostało skonstruowane w oparciu o Polo szóstej generacji, które pojawiło się w sprzedaży latem bieżącego roku i zdążyło już zyskać uznanie – otrzymało nie tylko maksymalną pięciogwiazdkową ocenę w testach zderzeniowych przeprowadzonych przez organizację EuroNCAP, ale zostało wybrane również najbezpieczniejszym samochodem w klasie zyskując tytuł Best in Class 2017.