VOLKSWAGEN: ŚWIATOWE MISTRZOSTWA ECO

Der neue Volkswagen Golf

W ramach idei Think Blue Volkswagen organizuje ogólnoświatowe mistrzostwa, w których wyłoniony zostanie najoszczędniej jeżdżący kierowca. O miejsce w polskim finale można rywalizować do 8 sierpnia.

Odbędzie się on w dniach od 16 do 18 sierpnia i wyłoni reprezentanta naszego kraju, który w kolejnym etapie będzie walczył o zwycięstwo podczas światowego finału we wrześniu. Uczestnicy rywalizować będą w ekonomicznych Volkswagenach z pakietem BlueMotion Technology.


Zobacz także:
ECO


Mistrzostwa „Think Blue. World Championship.” organizowane są po raz trzeci, Polska weźmie w nich udział po raz pierwszy. Szczegóły i regulamin konkursu zamieszczone są na stronie internetowej volkswagen.pl w zakładce Think Blue.

Pierwszym etapem są krajowe eliminacje, w których wyłonionych zostanie dwudziestu finalistów. Pierwsza dziesiątka zakwalifikuje się poprzez rywalizację w grze na portalu Facebook, starając się zdobyć jak najwięcej punktów w aplikacji „Think Blue. World Championship 2013.” Zadaniem jest jak najoszczędniejsze przejechanie trasy, posiadającej kilka podjazdów, zjazdów, szykan i ostrych zakrętów. Gracze będą mogli zdobyć dodatkowe punkty poprawnie odpowiadając na pytania dotyczące ekonomicznej jazdy.

Druga dziesiątka zostanie zakwalifikowana do finału na podstawie przesłanych filmów, przedstawiających rzeczywiste zużycie paliwa w samochodach, którymi poruszają się na co dzień. Uczestnicy powinni przysłać krótkie nagranie na wskazany adres mailowy: thinkbluechallenge2013@volkswagen.pl. Na nagraniu widoczne muszą być dane z komputera pokładowego wskazujące: średnie spalanie, dystans, na którym wynik został osiągnięty (minimum 15 km) oraz obrotomierz samochodu. Ponadto uczestnik musi wskazać parametry samochodu, którym się poruszał (pojemność skokowa silnika, rodzaj paliwa). Na podstawie tych informacji zostanie wyliczona ekonomiczność jazdy.

Volkswagen zaprosi dwudziestu najoszczędniejszych kierowców wraz z osobami towarzyszącymi na polski finał do atrakcyjnego, pięciogwiazdkowego hotelu nad polskim morzem. Uczestnicy przejdą szkolenie teoretyczne i praktyczne, następnie przeprowadzone zostaną jazdy kwalifikacyjne. Zwycięzca tych jazd będzie reprezentował Polskę w światowym finale we wrześniu, otrzyma także na miesiąc do prywatnego użytku nowego Volkswagena Golfa – Samochód Roku 2013.

Światowy finał zaplanowano w Niemczech, rozegrany zostanie w dniach od 6 do 10 września. Uczestnicy – zwycięzcy z poszczególnych krajów – wystartują z Wolfsburga i pokonają trasę do Frankfurtu. Wcześniej odwiedzą fabrykę samochodów i Autostadt. Na zakończenie natomiast zwiedzą Międzynarodowy Salon Samochodowy we Frankfurcie.

Think Blue to idea Volkswagena stworzona w celu ochrony środowiska. Opiera się ona na 3 filarach, którymi są: wytwarzanie ekologicznych produktów, kreowanie indywidualnych eko-zachowań oraz pro-ekologiczne inicjatywy.