VOLKSWAGEN: ZLOT BEETLE SUNSHINETOUR ZAKOŃCZONY

ZVW_1

W Travemünde nad Bałtykiem zakończył się największy prywatny zlot miłośników zaokrąglonych Volkswagenów (Garbusy, New Beetle, Beetle): Beetle Sunshinetour.

Wzięło w nim udział ponad 470 oryginalnych pojazdów. Muzyczną atrakcją był koncert gwiazdy „Voice of Germany” Ole „Soul” Feddersena, który w duecie z Nathalie Dorra wykonał utwór skomponowany specjalnie na zlot.


Zobacz także:
TURYSTYKA


Podczas jubileuszowego zlotu na plaży Travemünde można było podziwiać trzy generacje Garbusów, najstarsze sprzed sześćdziesięciu lat. Na imprezę zgłosiło się tak wielu uczestników, iż punkt startu przeniesiono na lotnisko w Lubece. Z Lubeki konwój przejechał do Brügmanngarten w Travemünde. Po raz pierwszy oprócz fanów z Europy i Chin, udział wzięli także miłośnicy Garbusów z Meksyku i Korei.

ZVW_2

Jedną z atrakcji Beetle Sunshinetour jest konkurs na najlepsze przebranie dla uczestników i samochodów. W tym roku można było podziwiać Garbusy w wersji anioł i diabeł, 4-cylindry, Rock’n’Roll, Garbusa weselnego i Garbusa-żaglówkę. Tytuł „Najpiękniejszego plażowego Garbusa Roku” zdobył Erick Siegel, specjalista od budowy nadwozi i samochodów, który nakładem ponad 1000 roboczogodzin zmienił swojego Beetle w szlachetnego pickupa z poszyciem z drewna teakowego.

Nawet jego pies miał swoje miejsce na skrzyni ładunkowej, pokryte taką samą skórą, jak fotele w kabinie kierowcy. Beetle pickup holował przyczepę kempingową Eriba, której nowy lakier i nowe wyposażenie wnętrza zachwyciły innych fanów i zagwarantowały Erickowi Siegel zwycięstwo w konkursie.

ZVW_3

Organizatorka Gabrielle Kraft była zachwycona kreatywnością uczestników.

Także Volkswagen przywiózł w tym roku kilka motoryzacyjnych ciekawostek. Wielkim zainteresowaniem publiczności cieszył się 560-konny Beetle GRC z amerykańskiej serii wyścigów RallyCross, przyspieszający do 100 km/h w 2,1 sekundy. Wyścigowy debiut tego auta planowany jest na wrzesień w Los Angeles. Można było także obejrzeć model Beetle Dune – studyjną wersję cross oraz model specjalny Beetle Cabriolet Karmann.

ZVW_4

Volkswagen R zaprezentował model Beetle Cabriolet o mocy 210 KM z wyposażeniem wewnętrznym i zewnętrznym R-Line. Pakiet ten obejmuje między innymi specjalne zderzaki w stylu „R” z czarnymi, karbowanymi wlotami powietrza z przodu i dyfuzorem z tyłu, sportowe fotele pokryte charakterystyczną tkaniną Kyalami lub skórą Vienna, sportową kierownicę obszytą skórą oraz aplikacje dekoracyjne Dark Vanadium.

Po raz pierwszy na zlocie obecne były Oryginalne akcesoria Volkswagena, które w VW Lifestyle Shop oferowały bogaty asortyment akcesoriów do Beetla. Zespół ufundował specjalną nagrodę dla Hansa-Jürgena Schulza, który brał udział we wszystkich poprzednich dziesięciu zlotach – elegancką skórzaną kurtkę z Beetle Kollektion.

ZVW_5