VOLVO: DEKRA NAGRADZA MODELE S60 I V60

volvov60

Raport Usterkowości Dekra to jedno z najważniejszych opracowań europejskich na temat awaryjności samochodów. Ostatni powstał na bazie 15 milionów badań technicznych.

Zostały one przeprowadzone podczas okresowych badań technicznych w Niemczech. W kategorii aut klasy średniej z przebiegiem do 50 000 km zwyciężyło Volvo S60/V60.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


– Cieszymy się z nagrody, jaką zdobyły nasze dwa modele S60 i V60. Raporty dotyczące usterkowości są dla wielu kierowców istotnym parametrem przy wyborze samochodu. Wielu kierowców po prostu chce mieć po prostu pewność, że ich auto będzie dobrze im służyć. Badania tego typu mają jednocześnie korzystny wpływ na wartość rezydualną pojazdów. Eksperci DEKRA podkreślają, że niska usterkowość samochodu najczęściej wiąże się też z wyższym poziomem jego bezpieczeństwa, co dla nas jest kluczową wartością – mówi Arkadiusz Nowiński, prezes Volvo Auto Polska.

Volvo S60 i V60 to modele obecne na rynku od 2010 roku. Pod maską tych aut można znaleźć silniki Diesla o mocy od 115 do 215 KM oraz benzynowe o mocy od 150 do 306 KM. Od kilku miesięcy modele te są oferowane z najnowszymi jednostkami napędowymi z rodziny Drive-E, które są łączone z ośmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów.