VOLVO: NAGRODY DOT DESIGN AWARD I BEST CAR DLA XC90

vol_nag1

Nowy samochód marki Volvo – luksusowy SUV XC90 został doceniony w dwóch niezależnych plebiscytach. W Polsce samochód zdobył tytuł The Best Car w dwóch kategoriach.

W tym samym czasie międzynarodowe jury konkursu Red Dot Design Award wyróżniło Volvo XC90 najwyższą nagrodą Best of the Best w kategorii wzornictwa.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Zwycięstwo w plebiscycie The Best Car organizowanym przez przyznawane jest głosami czytelników. Zainteresowanie nowym modelem Volvo XC90, na który składane są kolejne zamówienia w salonach na terenie całej Polski, ma także odzwierciedlenie w wynikach konkursu. Model to laureat kategorii „Dla kochających przygodę”, będąc tym samym najbardziej oczekiwanym samochodem dla osób aktywnych.

vol_nag2

38. jurorów Red Dot Design Award przyznało nagrodę za najlepsze wzornictwo – Best of the Best – nowemu Volvo XC90. To największy i najbardziej prestiżowy światowy konkurs wzornictwa przemysłowego firmowany przez niemiecki Design Centre of North Rhine- Westphalia. Organizowany jest nieprzerwanie od 1955 r. – w tym roku to jego jubileuszowa 60. edycja. Międzynarodowe jury sprawdzało jakość produktu i stopień dopracowania wzornictwa.

Jak podkreślono, Volvo zostało docenione za wzornictwo będące nowym poziomem luksusu w branży motoryzacyjnej, a za najistotniejsze jego elementy uznano część przednią auta z kluczowymi elementami wzorniczymi: reflektorami LED z diodami ułożonymi w kształt młotów Thora oraz przednią atrapę. Doceniono także dokładność, z jaką wykończone jest auto oraz jakość zastosowanych materiałów. Podkreślono także, że nowe Volvo XC90 to zwiastun całej nowej linii designerskiej marki, która już wkrótce obejmie także pozostałe modele w gamie.

– Zaprojektowanie od postaw samochodu Volvo XC90 było ogromnym wezwaniem. Za zadanie postawiliśmy sobie połączenie charakterystycznego szwedzkiego wzornictwa z możliwościami, jakie daje współczesna technologia. Wykorzystując takie materiały jak szlachetna skóra, kryształ, czy drewno mieliśmy pewność, że osiągniemy najwyższy poziom wykonania założonego celu. Dzięki zastosowaniu dużych, nowoczesnych ekranów do obsługi samochodu, udało się nam stworzyć projekt o najwyższym poziomie ergonomii oraz łatwość obsługi w pełni intuicyjnego interfejsu. Jestem bardzo dumny, że nasz okręt flagowy, jakim jest luksusowy SUV Volvo XC90 został uhonorowany nagrodą Red Dot: Best of the Best – podkreśla Thomas Ingenlath, szef działu designu szwedzkiej marki.