VOLVO: ODŚWIEŻONE MODELE S90, V90 ORAZ V90 CROSS COUNTRY

Volvo odświeżyło modele S90, V90 i V90 Cross Country. W każdym z nich dostępne są 48-woltowe hybrydowe jednostki napędowe firmy.

Wprowadzono też szereg udoskonaleń zarówno z przodu, jak i z tyłu, w tym nowe światła przeciwmgielne, nowy wygląd spojlera i nowy przedni zderzak (S90 i V90).


Zobacz relacje:

ECO

PREMIERY


 

W modelach V90 i V90 Cross Country najbardziej uderzającą cechą jest zupełnie nowa konstrukcja tylnych świateł, w tym charakterystyczne oświetlenie w pełni zasilane diodami LED i sekwencyjny kierunkowskaz. Gama nowych kolorów nadwozia i opcji kół dodatkowo ulepsza opcje personalizacji. Wewnątrz kompleksowo zmodernizowany system audio Bowers & Wilkins zapewnia lepsze wrażenia dźwiękowe.

A to dzięki nowym funkcjom, takim jak ulepszony wzmacniacz, automatyczne tłumienie hałasu pojazdu i nowe ustawienie. Kolejną nową funkcją w środku jest Advanced Air Cleaner z czujnikiem cząstek PM 2.5. Opracowany po raz pierwszy na rynek chiński, a obecnie wprowadzony na całym świecie, umożliwia kierowcom monitorowanie jakości powietrza wewnątrz pojazdu za pomocą środkowego ekranu.

W razie potrzeby Advanced Air Cleaner może oczyścić powietrze w kabinie prawie ze wszystkich drobnych cząstek w ciągu kilku minut. Zarówno nowy system audio Bowers & Wilkins, jak i technologia Advanced Air Cleaner są teraz dostępne we wszystkich modelach serii 90 i 60 opartych na architekturze SPA.

Wszystkie modele z serii 90 i 60 są teraz wyposażone w podwójne punkty ładowania USB-C z tyłu, zastępujące gniazda 12 woltów. Funkcja bezprzewodowego ładowania smartfonów, po raz pierwszy wprowadzona w małym SUV-ie XC40, jest teraz dostępna również w większości wariantów z serii 90 i 60.

Jeśli chodzi o materiały wewnętrzne, ekskluzywne dopasowane wełniane siedzenia, które po raz pierwszy wprowadzono w XC90 w zeszłym roku, są teraz dostępne również we wszystkich modelach 90 i 60, a także istnieje opcja wyposażenia wnętrza bez skóry dla najwyższych poziomów wykończenia.

Volvo Cars znacznie rozszerza gamę swoich 48-woltowych hybrydowych układów napędowych. Po raz pierwszy wprowadzone w XC90 i XC60 w zeszłym roku, tzw. miękkie hybrydy są teraz dostępne również we wszystkich innych samochodach serii 90 i 60, a także w XC40.

Hybrydy typu Mild- hybrid oferują kierowcom do 15 proc. oszczędności paliwa i redukcji emisji w rzeczywistej jeździe. Układ hamulcowy typu by-wire współdziała z układem odzyskiwania energii, zmniejsza tym samym zużycie paliwa i emisję poprzez odzyskiwanie energii kinetycznej podczas hamowania.

W połączeniu z linią samochodową Recharge Plug-in Hybrid i samochodami w pełni elektrycznymi oznacza to, że każdy model Volvo jest teraz zelektryfikowany.