VOLVO: REKORDOWY KONKURS VISTA 2012 – 2013

Ostateczne dane dotyczące liczby zgłoszeń pokazują rekordowo duże zainteresowanie i uczestnictwo w VISTA 2012-2013, organizowanych przez Volvo Trucks i Volvo Buses mistrzostwach świata personelu serwisowego.

Chęć swojego udziału zgłosiło ponad 17 000 osób zgrupowanych w 4490 zespołach, co czyni aktualną edycję największą w całej 55-letniej historii tego konkursu.

– To doskonale potwierdza zaangażowanie i dumę wielu naszych pracowników z pracy, jaką wykonują, a jednocześnie odzwierciedla ich ciągłe dążenie do doskonalenia swoich umiejętności i wiedzy – mówi Johanna Lundberg, Dyrektor ds. Szkoleń Technicznych. VISTA cieszy się tak ogromną – i wciąż rosnącą popularnością, – ponieważ łączy w sobie dobrą zabawę z efektywną metodą zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

Rekordowy wzrost liczby uczestników, łącznie o ponad 3000 osób, w porównaniu z poprzednią edycją, jest dostrzegalny na całym świecie. Prym pod względem frekwencji wiodą trzy regiony: Ameryka Łacińska, Azja i Skandynawia – w każdym z nich zarejestrowało się ponad 2000 osób, znacznie więcej niż przewidywano.

Pierwsza część konkursu, obejmująca trzy rundy pytań teoretycznych już trwa – rozpoczęła się we wrześniu br. i zakończy się w styczniu 2013 r. Zwycięskie zespoły zakwalifikują się do lokalnych półfinałów. Wówczas z początkowych 4490 zespołów zostaną wyłonione 32 drużyny, które spotkają w Światowym Finale organizowanym w czerwcu 2013 r., w rodzinnym mieście Volvo – Goeteborgu.