VW SCIROCCO R-CUP: RADOŚĆ LISOWSKIEGO

Na niemieckim torze Hockenheim odbył się ostatni w tym sezonie wyścig zawodników Volkswagen Scirocco R-Cup. Podczas porannych kwalifikacji Mateusz Lisowski był klasą dla samego siebie. Kierowca z Wieliczki zdystansował swoich rywali i po raz czwarty w tym roku sięgnął po pole position. Pecha w kwalifikacjach miał natomiast Adam Gładysz.

Po świetnym starcie Lisowski cały czas był naciskany przez Daniela Lloyda. W połowie wyścigu Anglik wyprzedził Mateusza, a po chwili czołową dwójkę doszli kolejni rywale. W końcówce wyścigu powodu braku wystarczającej liczby push-to-passów Mateusz jechał nieco słabszym tempem i ostatecznie zajął siódme miejsce. To był jedyny wyścig w tym sezonie, który ukończył poza podium.

Scirocco R-Cup 2011 przeszedł do historii. Dla Mateusza Lisowskiego był to znakomity sezon. Po wygraniu pierwszej rundy, Polak ani na chwilę nie oddał prowadzenia w serii, a mistrzowski tytuł przypieczętował już w połowie września na niemieckim torze Oschersleben.

Mateusz Lisowski: Wspólnie z Danielem Lloydem stoczyliśmy bardzo ostrą walkę, prawdopodobnie najostrzejszą w tym sezonie. Cały czas jechaliśmy zderzak w zderzak i pewnie dlatego doszła nas grupa pościgowa. W końcówce wyścigu nie miałem wystarczającej liczby push-to-passów i przez to wyprzedzili mnie pozostali zawodnicy. To był wyścig godny finału sezonu. Wspólnie z rywalami zgotowaliśmy kibicom wielkie emocje. Zakończył się znakomity dla mnie rok. Chciałbym podziękować przede wszystkim swojemu tacie, który od samego początku jest moim najwierniejszym kibicem. Ponadto dziękuję organizatorom Scirocco R-Cup za przygotowanie wspaniałego pucharu oraz wszystkim moim konkurentom.

Z dobrej strony pokazał się tarnowianin Adam Gładysz, który pomimo pecha w sesji kwalifikacyjnej ukończył wyścig poza zaciętej walce na dziesiątym miejscu. Jak bardzo zacięty i wyrównany był wyścig świadczy o tym fakt że Gładysz dojechał do mety tylko 8 sekund za zwycięzcą Brytyjczykiem Danielem Lloydem.

– Na końcu wyścigu dojechałem do grupy walczącej o szóste miejsce z Patelem, Lisowskim, Gieslerem i Danzem. Szkoda kwalifikacji, bo gdybym startował z pierwszej piątki, była szansa na podium. Podczas kwalifikacji na obydwu najszybszych moich kółkach napotkałem żółtą flagę – najpierw w ostatnim, potem w środkowym sektorze. Miałem świetny czas wyścigu. Przebijałem się z 14 pola, musiałem walczyć, rywale mnie blokowali. Straciłem tylko 8 sekund do zwycięzcy co świadczy o tym, jak bardzo zacięta była walka, jak wyrównany poziom. Przesunąłem się na siódme miejsce w punktacji. Ukończyłem Scirocco R-Cup tak, jak w ubiegłym roku. Przed sezonem liczyłem na pierwszą trójkę, ale awaria w Oschersleben pozbawiła mnie szans na podium. Ogólnie jestem zadowolony z sezonu. Chciałbym podziękować organizatorom za świetny Puchar, mojej rodzinie, która zawsze mnie wspiera i trzyma za mnie kciuki, całemu teamowi Gładysz Racing, sponsorom oraz partnerom biznesowym, bez których moje starty nie byłyby możliwe – Kulczyk Tradex, VW Bank Polska, Termalica, Castrol Edge oraz Keratronik. W najbliższych dniach będziemy zastanawiać się nad przyszłym sezonem, nad tym, gdzie będę startował. Myślę, że rozstrzygnie się to w nadchodzącym miesiącu – zakończył Adam Gładysz.

WYNIKI


Klasyfikacja wyścigu na torze Hockenheim:

1. Daniel Lloyd (W. Brytnia) – 20.02,023 min.;
2. Denis Trebing (USA) – strata 0,441 sek.;
3. Ola Nilsson (Szwecja) – 1,740 sek.;
4. Moritz Oestreich (Niemcy) – 2,308 sek.;
5. Stefano Proetto (Włochy) – 4,145 sek.;
6. Aditya Patel (Indie) – 04,692 sek.;
7. Mateusz Lisowski (Polska) – 5,092 sek.;
8. Jonas Giesler (Niemcy) – 6,830 sek.;
9. Fabian Danz (Szwajcaria) – 7,368 sek.;
10. Adam Gładysz (Polska) – 8,367 sek.

Klasyfikacja generalna Scirocco R-Cup sezonu 2011:

1. Mateusz Lisowski (Polska) – 416 pkt.;
2. Ola Nilsson (Szwecja) – 355 pkt.;
3. Daniel Lloyd (W. Brytania) – 351 pkt.;
4. Stefano Proetto (Włochy) – 326 pkt.;
5. Aditya Patel (Indie) – 319 pkt.;
6. Moritz Oestreich (Niemcy) – 275 pkt.;
7. Adam Gładysz (Polska) – 225 pkt.;
8. Jan-Hendrik Ubben (Niemcy) – 222 pkt.;
9. Denis Trebing (USA) – 197 pkt.;
10. James Douglas Mobley (USA) – 172 pkt.;
11. Nicolas Schneider (Niemcy) – 172 pkt.;
12. Daniel Bohr (Niemcy) – 150 pkt.;
13. Jonas Giesler (Niemcy) – 136 pkt.;
14. Thomas Schoffler (Niemcy) – 125 pkt.;
15. Sailesh Bolisetti (Indie) – 110 pkt.;
16. Berke Bayindir (Turcja) – 101 pkt.;
17. Maiken Rasmussen (Dania) – 94 pkt.;
18. Fabian Danz (Szwajcaria) – 94 pkt.;
19. Eve Scheer (Niemcy) – 89 pkt.;
20. Nino Muller (Niemcy) – 86 pkt.;
21. Michael Müller (Niemcy) – 46 pkt.