WAKACYJNY PUCHAR WLK NA BEMOWIE Z EMOCJAMI

Na torze Pole Position Bemowo odbył się Wakacyjny Puchar Warszawskiej Ligi Kartingowej. W zawodach wzięło udział 21 kierowców z aż 5 miast: Warszawy, Łodzi, Bialsko-Białej, Siedlec oraz Opola.

Zawody rozpoczęły się od spotkania organizacyjnego, a po przedstawieniu zasad rozpoczęły się kwalifikacje. Dość niespodziewanie najlepszy czas uzyskał Mariusz Tomza z Bielska-Białej przed Jackiem Mikulskim, Marcinem Gaworem i Konradem Jęczeniem. Po przegrupowaniu zawodników według czasów na 3 grupy półfinałowe rozpoczęły się wyścigi.

W pierwszej grupie wyszło doświadczenie zdobyte podczas 2 Edycji Warszawskiej Ligi Kartingowej i Mariusz Tomza musiał uznać wyższość kolejno Piotra Głowackiego, Dariusz Gizińskiego oraz Michała Goździewskiego. Pomimo drugiego czasu w biegu dopiero szóste miejsce zajął Jacek Przezdziak.

W drugiej grupie lider również stracił trzy pozycje i dojechał na czwartym miejscu. Jacek Mikulski za nieprzepisowy atak został ukarany czarną flagą i stracił wiele cennych sekund. Wygrał Mikołaj Marczyk przed Pawłem Matusiakiem. W trzecim biegu nie brakowało emocji, ale próżno było szukać efektownych manewrów wyprzedzania. Pewnie wygrał Konrad Jęczeń przed Marcinem Gaworem, Patrykiem Jastrzębskim oraz Arturem Pelem.

Po półfinałach przyszedł czas na finały – również na dystansie 15 okrążeń. Zawodnicy pierwszy raz w historii WLK mieli obowiązek dwukrotnego wykonania pit stopu. Wyścig pewnie wygrał Wojciech Skotarek przed Maciejem Wojtanem oraz Tomaszem Pietrzakiem.

Podczas drugiego finału tempo było szybsze i nie brakowało emocji. Zwyciężył Michał Goździewski przed Arturem Pelem oraz Karolem Kubiakiem. Dopiero czwarte miejsce zajął Mariusz Tomza, który po niezwykle udanych kwalifikacjach stawiany był w gronie faworytów.

Podczas wielkiego finału zawodnicy nie zawiedli. Już podczas pierwszego okrążenia doszło do kolizji i liderujący Mikołaj Marczyk i Patryk Jastrzębski stracili dystans do reszty stawki. O pierwsze miejsce walczyli Konrad Jęczeń z Dariuszem Gizińskim i Marcinem Gaworem i do mety dojechali właśnie w takiej kolejności. Kilka sekund za nimi o czwarte miejsce walczyli Piotr Głowacki i Paweł Matusiak. Ostatecznie wyższe miejsce zajął ten pierwszy. Na kolejnych pozycjach wyścig ukończyli Mikołaj Marczyk i Patryk Jastrzębski.

Gdy emocje opadły zostały zaprezentowane wyniki końcowe, a wszyscy zawodnicy otrzymali drobne upominki. Pierwsze miejsce zajął Konrad Jęczeń, drugie Dariusz Giziński, trzecie Marcin Gawor. Wszyscy otrzymali puchary oraz nagrody od firmy Carserwis oraz vouchery na tor Pole Position Bemowo.

Już 8 września odbędą się kwalifikacje do 3 Edycji Warszawskiej Ligi Kartingowej. Więcej informacji na stronie www.wlkart.pl.