WEBASTO: NIE TYLKO NA ZIMĘ – TAKŻE NA LATO

Webasto_1_Cool_Top1

Wielu kierowców zdążyło się już przyzwyczaić do komfortu jaki zimą gwarantuje ogrzewanie postojowe. Jednak niewielu wie, że może one okazać się niezwykle przydatne również latem, szczególnie podczas upalnych dni.

Dzięki funkcji wentylacji pojazdu, w którą seryjnie wyposażone jest ogrzewanie postojowe marki Webasto, wnętrze auta jest chłodzone powietrzem z zewnątrz.


Zobacz także:
WEBASTO


Z dwufunkcyjnym ogrzewaniem postojowym Webasto można szybko przewietrzyć wnętrze pojazdu jeszcze przed uruchomieniem silnika i zanim zasiądziemy za kierownicą. Dzięki temu nie musimy się martwić o komfort jazdy i skutki parkowania nawet w bardzo nasłonecznionych miejscach. Wsiadając do przewietrzonego auta możemy spokojnie ruszać – bez narażenia się na przeciągi czy marnowanie czasu na przygotowanie samochodu do jazdy.

Jak to działa?

Na podstawie wysłanego sygnału system wzbudza do pracy wentylatory pojazdu, które poprzez układ nawiewów „tłoczą” do wnętrza powietrze z zewnątrz. W ten sposób „zastane” i rozgrzane powietrze w pojeździe zaczyna się schładzać i odświeżać.

Sterowanie chłodem

Wystarczy odpowiednio zaprogramować urządzenie, by w pełni korzystać z jego funkcjonalności. Sterowanie może odbywać się na trzy sposoby – poprzez zegar montowany wewnątrz samochodu, pilota zdalnego sterowania lub za pośrednictwem telefonu komórkowego dzięki aplikacji Webasto Thermo Call, która pozwala, w szybki i prosty sposób, zarządzać wszystkimi funkcjami wentylacji postojowej Webasto, z dowolnego miejsca znajdującego się w zasięgu telefonii komórkowej.

Intuicyjna nawigacja pozwala błyskawicznie włączyć i wyłączyć urządzenie Webasto lub wybrać funkcję automatycznego sterowania temperaturą, w której moduł sam dobierze tryb pracy odpowiedni do warunków panujących na zewnątrz. Aplikacja umożliwia także określenie limitu czasu przewietrzania wnętrza pojazdu, a także pozwala na zaprogramowanie, z 24 – godzinnym wyprzedzeniem, włączenia lub wyłączenia urządzenia o określonej porze. Dodatkową korzyścią z posiadania Webasto Thermo Call jest funkcja powiadamiania SMS
w przypadku uruchomienia alarmu samochodowego.

Na lato, na lata!

– Klienci coraz częściej decydują się na zakup ogrzewania postojowego właśnie teraz mając
na uwadze funkcjonalność urządzenia również w okresie letnim. Warto już dziś zastanowić się nad zakupem niezbędnego zimą urządzenia, a korzystać z jego dobrodziejstw latem i przez długie lata! – powiedział Tomasz Konieczny, Dyrektor Handlowy i Marketingu Webasto Petemar.