WIDEOREJESTRATORY: NOWY GARMIN DASH CAM TANDE

Garmin zaprezentował urządzenie Dash Cam Tandem, samochodowy rejestrator jazdy z dwoma obiektywami, umożliwiającymi nagrywanie tego, co dzieje się wokół i we wnętrzu pojazdu.

Przedni obiektyw, nagrywający w jakości HD 1440 p, wyposażony został w technologię Clarity HDR.


Zobacz relacje:

GPS/AUDIO

WIDEOREJESTRATORY


 

Rejestruje on wysokiej jakości obraz sytuacji na drodze. Obiektyw skierowany do wnętrza samochodu pozwala z kolei nagrywać także w ciemności dzięki technologii NightGlo.

– Dash Cam Tandem pozwala nagrywać niesamowicie wyraźny obraz w nocy wewnątrz pojazdu, co znacząco wyróżnia go spośród innych urządzeń dostępnych na rynku. Biorąc pod uwagę rosnącą popularność platform takich jak Uber czy Lyft dokumentacja tego, co dzieje się dookoła, ale i wewnątrz pojazdu może mieć duże znaczenie dla kierowców – komentuje Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. Sprzedaży.

Dzięki aplikacji Garmin Drive, kierowcy mogą użyć swoich telefonów aby w łatwy sposób synchronizować nagrania z wnętrza i otoczenia pojazdu. Jeżeli jedna kamera nie wystarczy urządzenie oferuje funkcję Dash Cam Auto Sync, która pozwala kontrolować nawet do czterech urządzeń tego typu2 zamontowanych w różnych miejscach.

Rejestrator zaprojektowano z myślą o intuicyjnej obsłudze, niewielkich rozmiarach i dyskrecji. Nagrywanie rozpoczyna się wraz z podłączeniem go do źródła zasilania i może być kontynuowanie także po opuszczeniu pojazdu przez kierowcę. Tryb monitoringu parkingowego pozwala zachować spokój dzięki automatycznej rejestracji po wykryciu ruchu w polu widzenia kamery.

Nowe urządzenie posiada szereg przydatnych funkcji, w tym możliwość sterowania głosowego, które pozwala zapisać nagrania wideo lub zdjęcia, czy też rozpocząć i zakończyć nagrywanie dźwięku wewnątrz pojazdu bez konieczności odrywania rąk od kierownicy. Wbudowany GPS automatycznie wskazuje dokładną lokalizację pojazdu, dokumentując precyzyjnie miejsce wszystkich zdarzeń drogowych, które są wykrywane automatycznie.

Dzięki dołączonej do zestawu karcie microSD urządzenie jest gotowe do użycia zaraz po rozpakowaniu.