W WIRTUALNEJ BARBÓRCE GOŚCIEM BĘDZIE MIKO MARCZYK

Miko Marczyk będzie jednym z gości specjalnych finału pierwszej edycji Wirtualnej Barbórki, który odbędzie się 19 grudnia w Automobilklubie Polski.

Mistrz kraju w klasyfikacji generalnej z sezonu 2019 w tym roku ścigał się w cyklu ERC (Rajdowe Mistrzostwa Europy).


Zobacz także:

SPORT


 

Kierowca Automobilklubu Polski i Orlen Team rywalizujący samochodem Škoda Fabia Rally2 Evo w klasyfikacji końcowej zajął ósme miejsce, a w punktacji ERC1 Junior ukończył sezon na czwartej pozycji, tracąc do podium zaledwie sześć punktów. Dla rajdowych fanów, którzy przebrną przez eliminacje do Wirtualnej Barbórki będzie to niepowtarzalna okazja na spotkanie z najmłodszym mistrzem Polski w historii cyklu RSMP.

* Wirtualne ściganie na zakończenie tego przedziwnego i trudnego sezonu to w Twojej ocenie ciekawa alternatywa?
– Niestety w tym sezonie zabraknie tradycyjnego zamknięcia, jakim jest coroczny start w Rajdzie Barbórka. Ale dzięki inicjatywie Automobilklubu Polski będziemy mogli ścigać się wirtualnie. A taki wirtualny trening jest bardzo przydatny.

* Wirtualna Barbórka to impreza, w której mogą wziąć udział kibice. Nic nie zastąpi atmosfery, jaka panuje na Karowej, ale w zamian za to sami będą mogli sprawdzić się na trasie Kryterium Asów…
– To doskonały „zamiennik”. Co prawda kibice nie poczują zapachu benzyny i palonych opon, nie poczują aż tak wielkich rajdowych emocji, ale w zamian za to będą mogli wziąć udział w Barbórce osobiście, przejechać się wirtualnie słynną trasą na Karowej. Jestem pewien, że taka rywalizacji wyzwoli wiele pozytywnych wrażeń i mnóstwo adrenaliny.

* Będziesz gościem specjalnym finału Wirtualnej Barbórki. Na co z Twojej strony mogą liczyć uczestnicy zawodów?
– Będę służył poradą i wskazówkami, które pomogą pokonać wymagającą trasę na Karowej. Wiem, że na wirtualnej trasie będą się ścigać także inni zawodnicy, więc na pewno uczestnicy finału będą mieli okazję, żeby przyjrzeć się tym przejazdom i skorzystać nie tylko z moich porad.

* Jak oceniasz ten przedziwny sezon ze swojej perspektywy?

– Rzeczywiście, sezon 2020 był bardzo trudny i wymagający, zarówno dla zawodników jak i organizatorów. Ja miałem to szczęście, że ścigałem się w cyklu Rajdowych Mistrzostw Europy, które odbyły się praktycznie zgodnie z planem. Wystartowałem w pięciu rajdach, zdobyłem mnóstwo wiedzy i doświadczeni, więc jestem z tego sezonu zadowolony.

Zapisy i eliminacje do Wirtualne Barbórki potrwają do piątku, 18 grudnia. Finałowa rozgrywka odbędzie się dzień później, w sobotę 19 grudnia w budynku Automobilklubu Polski przy ulicy Powstańców Śląskich 127.