WLK: 2. RUNDA DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW WARSZAWY

Siedem zespołów stanęło do walki podczas 2. eliminacji Drużynowych Mistrzostw Warszawy, które odbyły się na torze Pole Position Ursynów w kierunku przeciwnym. Każdy zespół musiał wykonać siedem pit stopów, w tym dwukrotnie przesiąść się do innego karta, a to wszystko podczas dwugodzinnej sztafety. Nowością było doważanie zawodników do 90 kg.

Kapitanowie zespołów wylosowali karty, którymi rozpoczęli kwalifikacje oraz zawody. Po trzech okrążeniach została ustalona kolejność startowa. Z pierwszego pola wystartował Adam Koszada (Racing Stars Academy), za nim Wojciech Skotarek (The Skotars), Kacper Marczewski (Team Orders). Kolejne miejsca zajęli reprezentanci: Kartingowego Klubu Sportowego, Unlimited Speed, Pole Position oraz GregorGarage Rally Team.

Zaraz po starcie przewagę nad resztą drużyn uzyskali RSA oraz The Skotars, chociaż Kacper Marczewski robił wszystko, żeby utrzymać ich tempo. Z tyłu stawki przebijał się Maciej Żukowski z teamu Pole Position. Maciek spisał się fantastycznie podczas 1. Eliminacji DMW, jednak teraz ten drobny kierowca miał o wiele trudniejsze zadanie, ponieważ był dociążony do 90 kg i niezbyt dobrze zaprezentował się w kwalifikacjach.

Po kilkunastu minutach gdy rozpoczęły się dublowania, powstało małe zamieszanie, które wykorzystał Kacper Marczewski i dogonił dwójkę liderów. Jego szczęście było chwilowe, bowiem nie dość, że Adam Koszada i Wojciech Skotarek dość szybko mu uciekli, to dodatkowo został wyprzedzony przez Macieja Żukowskiego.

Po 40 minutach jazdy wszystkie drużyny były wzywane do pit stopu na zmianę gokarta. Gdy opuściły aleję serwisową okazało się, że na pierwszym miejscu znajduje się RSA z 1 okrążeniem przewagi nad PP i nieco większą przewagą nad The Skotars. Dalej z niemal z 3 okrążeniami straty Team Orders i z 4 okrążeniami KKS oraz GGRT. Na ostatnim miejscu plasował się zespół Unlimited Speed już z 9 okrążeniami straty.

Do końca wyścigu emocji nie brakowało: manewry wyprzedzania, dublowania oraz pit-stopy gdzie zawodnicy uwijali się jak mrówki, dźwigając ciężary i walcząc z czasem, zapewniały wysoki poziom adrenaliny. Kierowcy czekając na swoją kolejną jazdę mogli wraz z kibicami posilić się oraz skorzystać z ciepłych napojów przygotowanych przez organizatorów.

Kolejność na mecie już się nie zmieniła. Drugą Eliminację Drużynowych Mistrzostw Warszawy wygrał zespół Racing Stars Academy w składzie: Adam Koszada i Michał Żugajewicz. Drugie miejsce zajął team Pole Position, który reprezentowali: Maciej Żukowski, Maciej Wronecki, Mariusz Sikora i Michał Kos. Trzecie miejsce padło łupem zespołu The Skotars, czyli czterech Skotarków: Wojciecha, Andrzeja, Marka oraz Grzegorza.

Kolejne pozycje przypadły: Team Orders, KKS, GGRT i Unlimited Speed. Trzy pierwsze drużyny otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy oraz vouchery na jazdę gokartem na torze Pole Position.

Druga Eliminacja Drużynowych Mistrzostw Warszawy stała na bardzo wysokim poziomie, zawodnicy zaprezentowali wysoką kulturę jazdy oraz wysokie tempo, a przede wszystkim wspaniale się bawili pokonując kolejne okrążenia.

Był to doskonały trening przed zbliżającą się 2 Edycją Warszawskiej Ligi Kartingowej, która rozpocznie się 10 marca od kwalifikacji, podczas których zawodnicy zostaną podzieleni na 2 ligi. Aby wziąć udział w 2 Edycji WLK wystarczy wypełnić formularz ze strony Aby zapisać się na kwalifikacje wystarczy wypełnić formularz na stronie www.warszawskaligakartingowa.pl.

Zapraszamy również na fanpage: www.facebook.com/warszawskaligakartingowa.

Redakcja NewsAuto.pl jest jednym z patronów medialnych Warszawskiej Ligi Kartingowej – na naszych łamach będziemy na bieżąco informowali o przebiegu rywalizacji. Na razie zachęcamy do zapisywania się!