WOŚP: W LIMANOWEJ ZAGRAJĄ SAMOCHODY

Ponad 200 osób jet zaangażowanych w organizację i start 4 edycji Super OS w Limanowej! To sędziowie zawodów i zabezpieczenie AMK Limanowa, zawodnicy, służby: Komendy Powiatowej Policji, Straży Granicznej, Ochotniczych I Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Ratownictwa Sportowego PZM, Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego i Powiatowego Zarządu Dróg, ekipy produkujące dźwięk i transmisję online.

Wszyscy zagrają w XX Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Tegoroczny Super OS ewoluuje, na nieoficjalnej liście zgłoszonych możecie już dziś zobaczyć wielu utytułowanych, znanych i lubianych zawodników ze świata sportów samochodowych (GSMP, RPP PZM)Na trasie zobaczycie Marcina Bełtowskiego (Subaru Impreza), Grzegorza Dudę (Mitsubishi Lancer Evo VIII), Roberta Kusa (Mitsubishi Lancer Evo),Andrzeja Szopieńca (Mitsubishi Lancer Evo IX) Filipa Styłę (Honda Crv Typ R).

W tym roku wprowadzamy klasyfikacja generalna OPEN, w której to wszyscy uczestnicy będą klasyfikowani wspólnie, a więc zawodowcy i amatorzy, kto wygra?

Zobaczycie już w niedzielę 8 stycznia od 9.00 obok Limanowskiego Domu Kultury (ul. Bronisława Czecha)! Podczas tegorocznego Super OS mamy dla WAS wiele atrakcji , które mają na celu bawić i uczyć, m.in.:

– „pierwszą pomoc” – gdzie będzie można poznać zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i samemu spróbować ćwiczeń na fantomach, zobaczyć z bliska sprzęt ratownictwa technicznego i jego możliwość;

– „miasteczko MORD” – na płycie pod LDK rozlokowane zostanie miasteczko Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, w którym najmłodsi będą mogli poznać zasady ruchu drogowego a dorośli przejechać się po wyznaczonej trasie samochodem w „alko goglach” , przeżyć imitowanie zderzenie w pasach beżpieczeństwa;

– „Wirtualny Super OS” – zabawa przeznaczona dla osób które zechcą sprawdzić się w grze Colin McRae, szczegółowe informacje dot. rozgrywania zabawy w regulaminie na stronie Super OS-u www.rajd.limanowa.pl

– „pokazy” – pokaz policyjnego psa tropiącego z KPP Limanowa, prezentacja samochodu ratownictwa sportowego PZM oraz wozu PSP Limanowa – podnośnika, pokaz ratownictwa drogowego – symulacja interwencji w przypadku wypadku drogowego.

– „nauka jazdy” – możliwość przejechania się za kierownicą nauki jazdy z instruktorem po wyznaczonym odcinku placu (nie musisz mieć prawa jazdy!).

Zawodnicy startujący w Super OS walczą o Puchary Starosty Limanowskiego Jana Puchały oraz Puchar Jurka Owsiaka, dla najlepszej załogi kobiecej mamy specjalny Puchar Pachącej Szafy wraz z niespodziankami dla wygranych.

Podczas trwania zawodów będziemy licytować rajdowe gadżety, koszulki, plakaty oraz możliwość przejażdżki na fotelu pilota z Marcinem Bełtowskim i Grzegorzem Dudą.

Zapraszamy wszystkich pod Limanowski Dom Kultury już w niedzielę 8 stycznia od 9.00 – XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy -Super OS!

UWAGA! W związku z przeprowadzonymi zawodami na ul. J. Marka, ul. Grunwaldzka, ul. Br. Czecha, ul. Z. Augusta wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym i pieszym. Utrudnienia wystąpią w godzinach od 8.00 do 16.00. Prosimy o wyrozumiałość.

Oficjalna strona www.rajd.limanowa.pl