WTCC: SEBASTIEN LOEB W WYŚCIGACH W 2014 ROKU

Ci 1_mystere_2

Sporty motorowe są mocno osadzone w DNA Citroëna, o czym możemy się przekonać na wielu płaszczyznach. Po ponad 20-letnim okresie dominacji w rajdowych czempionatach na całym świecie, marka rozszerza swoje zainteresowanie na wyścigi rozgrywane na torze.

Stanie się tak już w 2014 roku, kiedy to francuski producent włączy się do walki w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych FIA (FIA WTCC). To będzie nowe wspólne wyzwanie Citroën Racing i Sébastiena Loeba.


Zobacz także:
SPORT


Po zaanonsowaniu udziału w wyścigach FIA WTCC podczas konferencji prasowej na zeszłorocznym Salonie Samochodowym w Paryżu, Citroën oficjalnie potwierdza, że przystępuje do mistrzostw w roku 2014. Marka Citroën , zdobywca pięciu pucharów Mistrzostw Świata w Rajdach Cross Country i ośmiu tytułów Mistrzów Świata Producentów WRC, po raz pierwszy angażuje się w mistrzostwa rozgrywane na torze. Decyzja ta podkreśla jakie znaczenie dla Citroëna mają sporty motorowe, będące technologicznym laboratorium francuskiego producenta. To kolejne wspólne wyzwanie potwierdza także jak ważna jest dla marki kontynuacja współpracy z Sébastienem Loebem.

– Citroën Racing poświęcił kilka ostatnich miesięcy na analizę możliwości rozwoju nowego programu. WTCC bazuje na kilku aspektach, które są istotne dla Citroëna: rozbudowany przekaz medialny, regulacje utrzymujące koszty na niskim poziomie oraz prawdziwie międzynarodowy charakter. Nasz udział w tych mistrzostwach da nam nie tylko kolejną szansę pokazania Créative Technologie, ale pomoże również w promocji marki na szybko rozwijających się rynkach takich jak Chiny, Rosja i Ameryka Południowa. Chciałbym przy okazji podziękować naszemu wieloletniemu partnerowi, marce Total, która będzie nam towarzyszyła w tej nowej przygodzie – ujawnia Frédéric Banzet, Dyrektor Generalny Marki Citroën.

Ci 2_seb_combi

Wejście Citroën Racing do świata wyścigów torowych, zbiegnie się z wprowadzeniem nowej generacji samochodów, które będą bardziej spektakularne niż obecnie.

– Rozpoczęcie rywalizacji w tej kategorii od podstaw daje możliwość podjęcia wspaniałego wyzwania. Będziemy mogli wykorzystać dużą część obecnej wiedzy, startując w samochodzie z silnikiem 1,6 turbo z bezpośrednim wtryskiem paliwa używanym w DS3 WRC. Prace w naszej fabryce w Wersalu już się rozpoczęły, będą się one intensyfikować w najbliższych tygodniach. W najbliższym czasie przeprowadzimy również pierwsze testy naszego samochodu i rozpoczniemy przygotowania do startu w sezonie 2014. Oczywiście nadal pozostajemy w rajdach i będziemy kontynuować ciężką pracę niezbędną do osiągnięcia jak najlepszych rezultatów w 2013 roku. Nasze partnerstwo z Abu Dhabi ma zostać wzmocnione, umożliwiając nam kontynuację zaangażowania w WRC oraz wdrożenie nowych zadań i nowych celów – potwierdza Yves Matton, szef zespołu Citroën Racing.

Citroën Racing weźmie udział w całym cyklu FIA WTCC w sezonie 2014. Nazwisko pierwszego kierowcy jest już znane: po zdobyciu dziewięciu tytułów Mistrza Świata Kierowców w samochodach Xsara, C4 i DS3 WRC, Sébastien Loeb nie kryje swojego entuzjazmu przed rozpoczęciem nowej przygody ze swoim ulubionym zespołem:

– Przede wszystkim cieszę się, że zostało to potwierdzone. To jest jak sen, kiedy myśli się, że będziemy wspólnie pisać nowy rozdział w naszej historii. Nie mogę doczekać się momentu, kiedy wyjedziemy nowym samochodem na pierwsze testy. Poświęcam ten przejściowy sezon, aby zdobyć nowe doświadczenie i poprawić umiejętności jazdy na torze. Nie spodziewam się, że zaczniemy wygrywać od razu, ale jestem pewien, że kiedyś nadejdzie ten dzień!- mówi “Seb“.