WTCC: TARQUINI I MONTEIRO PONOWNIE W BARWACH HONDY

WTCC 1_Honda 2014

Honda potwierdziła, iż kierowcy Gabriele Tarquini oraz Tiago Monteiro wezmą udział w organizowanych przez FIA w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych (WTCC) w sezonie 2014.

Przedłużenie kontraktu kierowców na kolejny rok odzwierciedla sukces, jaki Hondy Civic WTCC osiągnęły w pierwszym sezonie startów w wyścigach FIA WTCC. W wydanym oświadczeniu, Hideo Sato, manager oddziału Honda Motor Sport Division, pochwalił kierowców za ich osiągnięcia w tym sezonie.


Zobacz także:
SPORT


– W przypadku nowego samochodu i nowego programu zawsze jest dużo pracy i zawsze działamy pod presją czasu. Dzięki umiejętnościom, doświadczeniu i wiedzy technicznej Gabriele i Tiago oraz za sprawą ich doskonałej współpracy z zespołem, zrobiliśmy w tym roku ogromny postęp w bardzo krótkim czasie. Obaj kierowcy zaciekle walczyli o najlepsze rezultaty za kierownicą Hondy Civic WTCC, wygrywając dwa wyścigi i wielokrotnie zdobywając miejsca na podium, co jest doskonałym rezultatem. Mam nadzieję, że zmiany w przepisach wprowadzone w sezonie 2014 pozwolą na rozegranie emocjonujących i dynamicznych wyścigów. Jestem przekonany, że nasi dwaj doświadczeni kierowcy, dysponujący rozległą wiedzą na temat Hondy Civic, będą kluczem do sukcesu. Cieszę się, że ponownie dołączyli do rodziny Honda Racing w sezonie 2014, który z pewnością będzie obfitował w pasjonujące wydarzenia – napisał Hideo Sato.

Gabriele Tarquini, który zdobył tytuł mistrzowski w klasyfikacji kierowców w 2009 roku a obecnie zajmuje drugie miejsce w stawce, jest podekscytowany możliwością współpracy z Hondą w przyszłym sezonie.

– Jestem dumny z naszych pozytywnych relacji z Hondą, które trwają od czasów Brytyjskich Mistrzostw Samochodów Turystycznych BTCC. W naszym teamie czuć ducha pracy zespołowej, a wszyscy dążą do jednego celu – wygrywania wyścigów. Nasz samochód powstał, jako zwycięzca i wkrótce rozpoczniemy prace z modelem 2014, co na pewno będzie bardzo satysfakcjonujące, dlatego dziękuję Hondzie za wiarę w moje możliwości – powiedział kierowca.

– To dla mnie wielki zaszczyt, iż od samego początku mogę uczestniczyć w tym projekcie i mam aktywny wkład w rozwój Hondy Civic WTCC, która jest obecnie bardzo konkurencyjnym samochodem. Przynależność do zespołu Hondy to wielkie wyróżnienie. W sezonie 2014 zamierzam nadal ciężko pracować z całą ekipą oraz z Gabriele, dążąc do zdobycia jak najlepszych wyników. Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie nowego sezonu – dodał Tiago Monteiro.

Przyszły sezon zapowiada emocje: do rywalizacji przystąpi zespół Citroena z Sebastienem Loebem na czele.