WYŚCIGI: EXIDE PARTNEREM ZESPOŁU W MISTRZOSTWACH MOTO2

został sponsorem zespołu Intact GP.

Firma będzie wspierać team podczas tegorocznego sezonu mistrzostw świata Moto2.


Zobacz także:

SPORT

MOTOCYKLE


 

Ten popularny cykl w kalendarzu wyścigów motocyklowych nie tylko przyciąga szeroką publiczność z całego świata, stanowi też ważną platformę marketingową dla globalnych marek, takich jak Exide.

W sezonie 2020 w zespole Intact GP ponownie startuje Tom Lüthi – z pochodzenia Szwajcar, który w 2019 r. czterokrotnie zajął miejsce na podium w finałowych wyścigach i zdobył trzecie miejsce w mistrzostwach. Towarzyszyć mu będzie Marcel Schrötter, dla którego poprzedni sezon był najlepszy w karierze (drugie miejsce w Austin i ósme miejsce w mistrzostwach).

Zespół Intact GP zakończył ubiegły sezon na drugim miejscu, a w tym roku zamierza walczyć o pierwsze miejsce na podium.

Trzydziestu kierowców będzie ze sobą rywalizować w 20 międzynarodowych wyścigach podczas zawodów MotoGP 2020. Dla milionów widzów na całym świecie wydarzenia te będą relacjonowane przez globalne stacje radiowe i telewizyjne – w tym przez Eurosport.

Dzięki temu, że w wyścigach startują prototypowe motocykle wyposażone w nowatorskie rozwiązania, motocyklowe mistrzostwa świata stanowią swoisty przegląd najlepszych technologii motocyklowych, przez co są popularne nie tylko wśród fanów wyścigów, ale również wśród producentów.

Exide, jako sponsor zespołu Intact GP, prezentuje gamę akumulatorów Motorbike & Sport, w skład której wchodzą takie akumulatory, jak: Exide Li-Ion, GEL, AGM Ready, AGM i Conventional – każdy z nich został stworzony na potrzeby konkretnych zastosowań. Jak ultralekki akumulator Li-Ion, który pozwala lepiej kontrolować motocykl, a przy tym jest bezobsługowy.

– Cieszymy się, że naszym sponsorem jest znów Exide. Firma produkuje najlepszej jakości akumulatory do motocykli, o doskonałych parametrach, a w ofercie posiada jedne z najbardziej niezawodnych rozwiązań technologicznych na rynku. Akumulator Exide Li-Ion jest do 80 proc. lżejszy od tradycyjnego akumulatora kwasowo- ołowiowego, dzięki czemu prowadzenie motocykla staje się bardziej precyzyjne – mówi Tom Lüthi, członek zespołu Intact GP.

Organizatorzy nie przestraszyli się koronawirusa – sezon rozpoczął się 8 marca pierwszym wyścigiem w Katarze, gdzie Marcel Schrötter i Tom Lüthi zdobyli 15 punktów mistrzowskich teamu po zajęciu siódmego (Schrötter) i dziesiątego miejsca (Lüthi). To plasuje zespół na czwartym miejscu w rankingu drużyn Moto2 po pierwszych zawodach sezonu 2020.