WYŚCIGI: FINISZ PUCHARU POLSKI W POZNANIU

To będą ostatnie w tym sezonie samochodowe zawody wyścigowe na Torze “Poznań” – Automobilklub Wielkopolski. W sobotę 8 października zostanie bowiem rozegrana 7. i 8. runda Wyścigowego Pucharu Polski. Do ostatecznej rozgrywki stanie ponad 60 zawodników w dziesięciu klasach. Impreza zapowiada się bardzo interesująco, bo w kilku z nich, dopiero w Poznaniu zapadną decyzje o kolejności na podium.

W klasie 1A liderem jest Krzysztof Mencel (A. Wielkopolski – Fiat Cinquecento), który zgromadził do tej pory 50 punktów. Ale szans na zwycięstwo w tej klasie nie stracili ani Karol Wyka (A. Rzemieślnik – Fiat Seicento) mający 39 punktów, ani też Konrad Wróbel (A. Rzemieślnik – Fiat Seicento) z dorobkiem 36 punktów. Jeszcze ciekawiej powinno być w klasie 1N, w której prowadzi Jakub Paczkowski (A. Wielkopolski – Fiat Cinquecento) z 48 punktami, przed Michałem Gadomskim (A. Rzemieślnik – Fiat Seicento) – 42 pkt. oraz Miłoszem Majewskim (A. Rzemieślnik – Fiat Seicento) – 35 pkt. Dwie poznańskie rundy mogą jeszcze mocno pozmieniać ostateczną klasyfikację w obu klasach.

Niesamowita walka zapowiada się z kolei w klasie 5 Open, w której dwaj zawodnicy: Dawid Bokiej (A. Wielkopolski – bmw E28) i Bartosz Palusko (A. Wielkopolski – bmw 325i), zgromadzili po 34 punkty. Trzeci jest Piotr Bany (A. Rzemieślnik – Alfa Romeo 156) z 25 punktami. Równie interesująco będzie także w klasie 7 (zawodnicy jeżdżą autem Kia c’eed), bo tutaj liderem jest na razie Krzysztof Steinhof (AMK Tarnów) – 30 pkt., który wyprzedza Tomasza Senkowskiego (A. Polski) – 29 pkt. i Damiana Łatę (A. Kielecki) – 23,5 pkt.

Jedno jest pewne: emocji emocji na Torze Poznań nie zabraknie!

– Jestem przekonany, ze podczas ostatnich zawodów obejrzymy ciekawą rywalizację, bo przecież w wielu klasach kierowcy mają jeszcze o co walczyć. W tym sezonie zawodnicy Wyścigowego Pucharu Polski dodawali kolorytu podczas wszystkich rund wyścigowych, więc i teraz powinno być podobnie. Po raz kolejny także odbędą się wyścigi pokazowe popularnych przed laty maluchów – powiedział Bartosz Bieliński, wiceprezes d/s sportu Automobilklubu Wielkopolski.

Więcej: www.aw.poznan.pl

(jjp)

Foto AW – W. Grzesiak