WYŚCIGI: GORĄCE ŚCIGANIE NA TORZE POZNAŃ

Wy_!_167

W bardzo gorący weekend na Torze “Poznań”, po raz trzeci w tym sezonie, walczyli kierowcy o punkty Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W stolicy Wielkopolski odbyła się 5. i 6. runda WSMP oraz 5. i 6. runda Wyścigowego Pucharu Polski.

Na Torze “Poznań” gościli również kierowcy niemieccy rywalizujący w serii Haigo Formuła oraz aut turystycznych.

W Div 4 do 3500 ccm, dwukrotnie na mecie pierwszy finiszował Bartosz Palusko (A. Wielkopolski – BMW M3), a drugi był Jakub Glasse (A. Wielkopolski – BMW M3). Ta dwójka umocniła się na czele klasyfikacji generalnej sezonu.

Wy_2_5

W klasie 1N (Fiat Seicento) dwukrotnie najlepszy był Mikołaj Jóźwiak (A. Wielkopolski), który odzyskał pozycję lidera w klasyfikacji generalnej. Prowadzący do tej pory Maciej Garstecki (A. Wielkopolski) miał tym razem kłopoty z autem i pierwszy wyścig zakończył bez punktów, a w drugim wywalczył jedynie trzy. W klasie 1A liderem pozostaje Karol Wyka (A. Rzemieślnik).

W klasie 2, Gracjan Ambrozik (A. Wielkopolski – Honda Civic) dwa razy okazał się najlepszy, ale nie zmienia to faktu, że na czele klasyfikacji generalnej pierwszy jest Mariusz Szkudlarek (A. Wielkopolski – Renault Clio), a drugi Tomasz Matuszkiewicz (A. Wielkopolski – Renault Clio).

W klasie 3, Karol Jodko- Kamiński (A. Wielkopolski – Lotus Elise) nie pozostawił złudzeń swoim rywalom, wygrał zarówno pierwszy, jak i drugi wyścig. Z kolei lider klasyfikacji generalnej Jakub Sudoł (A. Wielkopolski – Honda S2000) sporo stracił w miniony weekend. Z powodu awarii silnika w ogóle nie startował w pierwszym wyścigu, ale następnego dnia zajął drugą lokatę.

Wy_4_5

W klasie 6 na pierwszym miejscu umocnił się Łukasz Rawecki (A. Wielkopolski – BMW 320), zajmując pierwszą pozycję w pierwszym i trzecią w drugim starcie. Drugi z wyścigów wygrał Andrzej Grigorjew (A. Polski – VW Golf GTi). Z kolei w klasie 7, Andrzej Moskalik (A. Wielkopolski – Lancia Delta) po dwóch wygranych na Torze “Poznań”, zbliżył się w klasyfikacji generalnej do Dariusza Sołtysiaka (A. Wielkopolski – BMW 635). W klasie 4 liderem pozostaje Marek Wolf (A. Wielkopolski – BMW M3), natomiast w klasie 5, Artur Obuchowski (A. Wielkopolski – BMW 318) po dwóch wygranych w ten weekend, zbliżył się do prowadzącego Mateusza Bartkowiaka (A. Wielkopolski – BMW E30).

W klasie 8, czyli rywalizacji maluchów, należy odnotować pewną dominację Konrada Tadli (A. Wielkopolski), który po raz kolejny wygrał dwa razy w kl. 8-1. Z kolei w klasie 8-2 po siedmiu kolejnych zwycięstwach Christophe Carion (A. Wielkopolski), w ósmym wyścigu zajął drugie miejsce, a zwyciężył Przemysław Szulc (A. Wielkopolski).

Znakomicie bawili się na Torze “Poznań” kierowcy w formule historycznej Haigo. Lech Wojciechowski, Andrzej Wojciechowski i Błażej Wojciechowski (wszyscy A. Wielkopolski) oraz Andrzej Fontański (A. Częstochowski) udowodnili, że niemieccy kierowcy nie są im straszni.

Na temat 4. rundy Kia Lotos Race, która także rozegrana została na Torze Poznań (zawody obserwował m.in. Kajetan Kajetanowicz, czterokrotny rajdowy Mistrz Polski) pisaliśmy osobno… A ostatnie w tym sezonie wyścigi samochodowe na Torze “Poznań” w dniach 26-28 września.