WYŚCIGI GÓRSKIE: WYPOWIEDZI PRZED STARTEM W SOPOCIE

Łukaszczyk_wg1

Grand Prix Sopot- Gdynia stanowi podwójną: 9. i 10. rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. W piątek na molo odbyło się Badanie kontrolne, dziś kierowców czekają już przejazdy wyścigowe.

Nadmorska trasa jest trudna technicznie o czym w przeszłości przekonało się już wielu zawodników.

sponsorenault


Zobacz także:

SPORT


 

Rozegrany w pierwszy weekend sierpnia wyścig Autopola Jankov vŕšok wyznaczył półmetek sezonu GSMP. Do tej pory na listę zwycięzców wpisało się czterech kierowców, a aż pięć rund padło łupem Szymona Łukaszczyka, który zdecydowanie przewodzi w klasyfikacji generalnej (115 pkt., Waldemar Kluza – 84 pkt.). W słowackich Banovcach Szymek także stanął na najwyższym stopniu podium, a w bilansie całego wyścigowego weekendu był najszybszym Polakiem.

A oto, co powiedzieli przed startem.

Łukaszczyk_wg2

Szymon Łukaszczyk (Mitsubishi Lancer Evo V AMS): Przed nami jeden z najbardziej niezwykłych weekendów w całej historii Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, które zaprowadzą nas aż do Trójmiasta. Wyjątkowe w Grand Prix Sopot – Gdynia jest nie tylko miejsce, ale również konfiguracja trasy, która jest bardziej rajdowa niż wyścigowa. Zeszłoroczny debiut nie był dla nas szczęśliwy, ale dlatego tym bardziej zależy nam na tym starcie, żeby zabrać stąd cenne punkty. W Banovcach wypracowaliśmy cenną przewagę, ale Słowacja pokazała także, że w tej części sezonu decydujące mogą się okazać już nie sekundy, a nawet jej setne części. Musimy szanować każdy punkt i z takim też nastawieniem pojawimy się w Sopocie. Z całej czołówki, to my mamy najmniejsze doświadczenie z tą trasą, ale na pewno, razem z Tatra Invest, AMS Stopka Race & Rally Car Service, 4Turbo, Buchti.pl Promotion, Igloo, Miloo Lighting i iRace łatwo w ten weekend się nie damy. Do zobaczenia na nad Bałtykiem!

Łukaszczyk_wg3

Waldemar Kluza (Skoda Fabia): Weekend w Banovcach dał nam ogromny zastrzyk pozytywnej energii. Myślałem, że po tylu latach startów, niewiele jest mnie w stanie zaskoczyć, ale tak się stało, gdy znaleźliśmy źródło naszych problemów z samochodem. Gdy wyeliminowaliśmy kłopot z układem kierowniczym to samochód nie tylko zaczął prowadzić się stabilnie, ale przede wszystkich przewidywalnie. Po raz pierwszy w tym roku mogłem w pełni cieszyć się jazdą i skupić tylko na walce o wynik. Nadal jest trochę do poprawy i cały weekend pracowaliśmy nad ustawieniami, ale jestem pełen optymizmu przed startem w Sopocie. Sporo punktów w tym roku już nam uciekło, ale jeszcze wiele przed nami. Wierzę, że Banovce będą udanym początkiem drugiej części sezonu, a dobrą passę podtrzymamy także w Sopocie. Dziękuje Rowe Motor Oil, Stalco, Jania Construction, GT-Bergmann, AutoCzesciValdi.pl, Profiko, UMA Fotografia, Buchti.pl Promotion i wszystkim kibicom za wszystkie emocje minionego weekendu. Do zobaczenia w Sopocie!

Łukaszczyk_wg4

Konrad Biela (Mitsubishi Lancer): Za nami naprawdę pracowity przełom lipca i sierpnia. Cztery zwycięstwa w rundach na najbardziej wymagających trasach sezonu to najlepsza z możliwych nagród, za co serdecznie dziękuję AMS Race & Rally Car Service, 4Turbo, wszystkim partnerom i członkom zespołu oraz tym, którzy pomogli nam w problemach z częściami. Myślę, że dobrze wykorzystaliśmy dane szansę. Z każdym weekendem jazda Lancerem jest pewniejsza i skuteczniejsza, a teraz stanowimy naprawdę zgrany duet. Rozpoczynając tegoroczny sezon nie spodziewałbym się, że po półmetku rywalizacji będziemy w tak dobrej sytuacji punktowej. To dało nam duży komfort na trzy weekendy przed finałem GSMP 2019. Mam nadzieję, że kibice jednak wybaczą fakt, że nie zobaczymy się na linii startu Grand Prix Sopot. Podobnie, jak rok temu podjęliśmy decyzję o rezygnacji z tego weekendu wyścigowego, który jest najbardziej wymagający dla naszego budżetu i sprzętu. Przede wszystkim skupiamy się na starcie w Czarnej Górze i Korczynie, a wiem, że ta przerwa pozwoli nam się jeszcze lepiej przygotować. Trzymam kciuki za całą stawkę GSMP i życzę wszystkim pięknych sportowych emocji, a my odliczamy dni do następnych rund. Wspierają nas: Kotelnica Białczańska, TrackTech, Firma Budowlana Hebda, Terma Bania, Hotel Bania, Energo Star systemy elektryczne i energetyczne, BielaPlast, AMS Race & Rally Car Service, 4Turbo, PTT Tech Support Przemysław Pietruszka, Domalik folie samochodowe, rhSPORT GROUP i SPORT 2000 rent, Gmina Szaflary Serce Podhala, TVP 3 Kraków, Góral Bau Team, Pinscher, Budmax, Pralnia Białka, Lis Car, 4motorsport.pl, Podhale24.pl, Buchti.pl Promotion oraz Strama Paliwa Stacja i Myjnia Samochodowa z Szaflar.

Fot.: Grzegorz Kozera