WYŚCIGI: ŁEZKA W OKU SIĘ KRĘCI – KONIEC PUCHARU KIA

Wyścigowe KIA Picanto przez czternaście lat nieprzerwanie pojawiały się na torach. Kierowcy walczyli o tytuł mistrzów Polski, kibice z zainteresowaniem śledzili przebieg rywalizacji.

A była ona bardzo zacięta, zdarzał sie, że o końcowych wynikach decydował ostatni w sezonie bieg…


Zobacz także:

SPORT


 

– Po 14 latach organizowania jednej z najlepszych jednomarkowych serii wyścigowych jesteśmy zmuszeni zakończyć projekt KIA Platinum Cup – powiedział Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska i ojciec chrzestny najdłużej trwającej serii wyścigowej samochodów jednego producenta w historii polskiego motorsportu.

Od 2006 roku nie tylko dla wielu bardzo młodych zawodników wyścigi Kia Picanto były najtańszą formą wejścia w świat profesjonalnego motorsportu. W latach 2008-10 KMP organizowała równolegle dwie serie wyścigowe – z udziałem Kia Picanto i Kia Pro_cee’d. Przez te lata zawody odbywały się na najbardziej znanych torach w Europie, często znanych z wyścigów Formuły 1

– Kończy się pewien wspaniały rozdział w historii nie tylko polskiego motorsportu, ale również Kia Motors Polska. Po tylu latach organizowania najbardziej dostępnej, a często jedynej dostępnej dla zawodników serii wyścigowej, nigdy nie zastanawialiśmy się czy chcemy kontynuować to przedsięwzięcie, ale jak – z roku na rok – uczynić wyścigi Kia Picanto jeszcze bardziej atrakcyjnymi dla zawodników. I nie mam w tym momencie na myśli jedynie nagród finansowych, które najlepszym zawodnikom pozwalały niemal zrefinansować koszty udziału w tej serii wyścigowej. Również pod tym względem wyścigi organizowane przez Kia Motors Polska wyróżniały się na tle innych serii. Fakt, że od 2015 roku odbywały się one pod szyldem „International Series sanctioned by the FIA”, czyli Światowej Federacji Sportu Samochodowego, najlepiej świadczy o poziomie organizacji wyścigów Kia Picanto – mówi Wojciech Szyszko.

Kia Motors Polska – jako organizator wyścigów Kia Picanto – dziękuje wszystkim partnerom biznesowym (Orlen Oil, BNP Paribas, Lotos Oil), sponsorom, patronom medialnym i osobom odpowiedzialnym za organizację całego projektu. Wyrazy uznania zostały skierowane do zawodników, którzy brali udział w przedsięwzięciu.

– Motoryzacyjny świat stawia przed producentami aut nowe wyzwania. Elektromobilność będzie w najbliższych latach słowem odmienianym przez wszystkie przypadki. Już wiadomo, że samochody elektryczne zawojują w przyszłości ulice i wiele wskazuje na to, że również tory wyścigowe i odcinki specjalne. Jestem pewien, że świat motorsportu usłyszy jeszcze o serii wyścigowej organizowanej przez Kia Motors Polska. Serii, w której będą brały udział samochody zgodne z duchem czasu i takiej, która będzie miała „błogosławieństwo” centrali Kia Motors – powiedział Wojciech Szyszko.