WYŚCIGI: LISOWSKI – 25 GODZIN NA TORZE W SPA

L 1_0011

Już w najbliższą sobotę na słynnym torze Spa-Francorchamps rozpocznie się 25-godzinny wyścig cyklu European Be Trophy, w którym udział weźmie Mateusz Lisowski.

Lider klasyfikacji generalnej Volkswagen Castrol Cup wraz sześcioma innymi kierowcami zasiądzie za kierownicą prototypowego samochodu bazującego na Volkswagenie Beetle wystawianego przez belgijską ekipę WRT Racing.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Mateusz Lisowski: Ostatnie tygodnie są dla mnie bardzo intensywne. W zeszłą niedzielę miałem okazję testować znakomity samochód, jakim jest Mercedes SLS AMG GT3, a trzy dni później pojawiłem się na jednym z najsłynniejszych torów wyścigowych Spa-Francorchamps położonym w samym sercu Gór Ardeńskich. Tu właśnie w sobotnie popołudnie rozpocznie się 25-godzinny wyścig serii European Be Trophy. Dzięki zaproszeniu ekipy WRT Racing będę miał okazję usiąść za sterami prototypowego samochodu bazującego na popularnym Garbusie. Auto w dużej mierze wykonane jest z plastiku, napędza je 185-konny silnik a dodatkową „atrakcję” stanowi fakt, że będziemy się ścigać na seryjnych oponach! Zapowiada się bardzo wyczerpujący wyścig. Moimi zmiennikami będą: Jean Claude Laruelle, Marcin Dzioba, Mirosław Janicki, Maciej Marcinkiewicz, Bartłomiej Szczebel i znana chyba wszystkim polskim kibicom Inessa Tuszkanowa. Jak zwykle bardzo chciałbym podziękować serwisowi otoMoto.pl, który mnie wspiera w tegorocznych startach.

L 2_0008