WYŚCIGI: MISTRZ ŚWIATA W POLSKIM ZESPOLE POJEDZIE W FIM EWC

Randy Krummenacher ze Szwajcarii, mistrz świata klasy Supersport z sezonu 2019,dołączy do polskiej ekipy, Wójcik Racing Team.

Stanie się to podczas otwierającego sezon motocyklowych MŚ FIM EWC wyścigu 24-godzinnego w Le Mans.


Zobacz także:

SPORT

MOTOCYKLE


 

Za kierownicą Yamahy R1 z numerem 77 w Le Mans ze Szwajcarem zmieniać się będą Brytyjczyk Gino Rea oraz pochodzący z RPA Sheridan Morais, którzy ponownie wystartują w barwach Wójcik Racing Teamu w pełnym cyklu FIM Endurance World Championship.

Po dwóch podiach, czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej i pierwszym wśród zespołów prywatnych wywalczonych w poprzednim sezonie, w tym roku polska ekipa ponownie chce rywalizować o czołowe pozycje w mistrzostwach świata. Tak jak w ubiegłych latach, zespół wystawi także maszynę w Pucharze Świata klasy Superstock 1000, w którym rok temu ekipa z numerem 777 wywalczyła jedno podium i czwarte miejsce w tabeli. Międzynarodowy skład zespołu 777 ogłoszony zostanie wkrótce.

– Jestem bardzo podekscytowany. Mam już doświadczenie jeśli chodzi o Yamahę R1, ale nigdy nie startowałem w wyścigach długodystansowych, dlatego chciałbym podziękować zespołowi za zaufanie. Przyglądałem się Wójcik Racing Teamowi od dłuższego czasu. To bardzo profesjonalny zespół, w którym panuje dobra atmosfera. Byliśmy w kontakcie od jakiegoś czasu, a niedawna zmiana kalendarza cyklu World Supersport oznacza, że będę mógł wystartować w 24 Heures Motos w Le Mans. Zawsze lubiłem atmosferę tego wyścigu, który będzie też dla mnie dobrym przygotowaniem do sezonu w klasie Supersport. Wszystko będzie dla mnie nowe, ale dysponujemy świetną ekipą. Dobrze znam Gino i Sheridana. Obaj są bardzo szybcy, dlatego jestem pewien, że będziemy walczyć o dobry wynik. Tym bardziej, że lubię tor w Le Mans i byłem na nim szybki w przeszłości. Cieszę się, że zadebiutuję w MŚ FIM EWC, ponieważ przed laty mój tata ścigał się w wyścigach długodystansowych. Fajnie będzie wrócić do padoku, w którym dorastałem jako dziecko. Póki co wystartuję tylko w Le Mans, ale zobaczymy co przyniesie przyszłość – mówi Randy Krummenacher, który ma na swoim koncie także starty w MŚ klas 125 i Moto2.

– Bardzo się cieszymy, że do naszego zespołu na wyścig w Le Mans do Gino i Sheridana dołączy zawodnik takiego kalibru, jak Randy – dodaje szef ekipy, Grzegorz Wójcik.

Wyścig 24 Heures Motos, pierwsza z pięciu rund MŚ FIM EWC, odbędzie się w Le Mans w dniach 17-18 kwietnia.