WYŚCIGI: NOWY CYKL PEUGEOT 308 RACING CUP STARTUJE WE FRANCJI

peug-308-cup1

Prace rozwojowe prowadzone przez inżynierów Peugeot Sport trwały wiele miesięcy na torach w kilku krajach Europy. W ich efekcie stawka 17 wyścigowych Peugeot 308 Racing Cup zadebiutuje podczas Coupes de Pâques de Nogaro.

Ten tradycyjny, wielkanocny wyścig na torze Paul Armagnac (Oksytania)y odbędzie się w dniach od 15 od 17 kwietnia.


Zobacz także:

SPORT


 

Peugeot 308 Racing Cup, markowy puchar wyścigowy, organizowany będzie pod egidą działu sportowego producenta. Zawody rozegrane zostaną w ramach Samochodowych Wyścigowych Mistrzostw Francji (Championnat de France des Circuits FFSA). Seria ta stanowi ogniwo pośrednie pomiędzy serią Rencontres Peugeot Sport a licznymi obecnie cyklami mistrzostw w wyścigach samochodów turystycznych, takimi jak TCR, VLN i 24h Series. Do startu w tych seriach będą dopuszczone pucharowe Peugeot 308 Racing Cup.

peug-308-cup2

Nowy samochód i nowa stawka zawodników – wśród 17 kierowców wybranych do udziału w pierwszej rundzie sezonu są zarówno ci znani z udziału w różnych formułach promocyjnych Peugeot Sport, jak i nowe twarze. W tym także obcokrajowcy, których do nowego pucharu przyciągnął poziom osiągów oraz przyjemność prowadzenia wyścigowego 308.

Na zakończenie sezonu zwycięzca serii Peugeot 308 Racing Cup zostanie nagrodzony nowym samochodem 308 Racing Cup, wyposażonym w „kitPerfo 2018”. Ponadto, zdobywca pucharu otrzyma status oficjalnego kierowcy Peugeot Sport na sezon 2018, co umożliwi mu rozwój dalszej kariery w międzynarodowych imprezach.

Bruno Famin, Dyrektor Peugeot Sport: Na zaledwie tydzień przed otwarciem naszej nowej serii pucharowej we Francji, PEUGEOT 308 Racing Cup pokazał się jako samochód szybki, niezawodny i wszechstronny. Potwierdził to miniony weekend, kiedy startujący nim kierowcy zajęli szereg miejsc na podium w wyścigach, które odbyły się w kilku krajach. Były to sukcesy w kilku najbardziej prestiżowych zawodach, do jakich samochody te są dopuszczone. Z wielką satysfakcją odnotowujemy podwójne zwycięstwo Peugeot 308 w barwach Team Altran Peugeot, w 12-godzinnym wyścigu na Red Bull Ring, należącym do 24h Series. Innym przykładem jest drugie miejsce Team Autohaus Nett Motorsport, zajęte w drugiej rundzie serii wyścigowej VLN. Dlatego z niecierpliwością czekamy na chwilę, gdy ujrzymy cały peleton 308 Racing Cup na torze, w formacie nowych Wyścigowych Mistrzostw Francji, organizowanych przez SRO i bardzo przez nas popieranych.

peug-308-cup3

Laurent Guyot, Szef działu sportu wyścigowego dla klientów w Peugeot Sport: Seria 308 Racing Cup zapowiada się jako mistrzostwa o bardzo otwartym charakterze. Obok weteranów, których znamy z udziału w RCZ Racing Cup, na starcie staną liczący się kierowcy z innych krajów oraz zawodnicy młodzi, uosabiający nowe nadzieje sportu samochodowego. Fakt, że w Nogaro zobaczymy aż 17 samochodów, już sam w sobie uznać należy za duży sukces nowej serii. Na pewno moglibyśmy zapewnić udział jeszcze kilku aut więcej, ale zdecydowanie zależało nam na tym, by stawiać na jakość i poziom przygotowania samochodów, które wezmą udział w wyścigu. Niemniej, wkrótce zamierzamy przekroczyć liczbę dwudziestu uczestników. Sezon składać się będzie z sześciu rund. Pięć z nich odbędzie się w ramach Samochodowych Wyścigowych Mistrzostw Francji. Szóstą jest zaplanowany na koniec lipca wyścig długodystansowy Total 24 Heures de Spa-Francorchamps w Belgii – niewątpliwie najbardziej prestiżowe i oczekiwane spotkanie w całym sezonie.