WYŚCIGI: OSKAR STĘPIEŃ TRENOWAŁ W MOŚCIE

K 1_0462

Tegoroczna edycja Mistrzostw Polski Kia Lotos Race coraz większymi krokami zbliża się do końca. Przed Oskarem Stępniem jeszcze dwie rundy – na czeskich torach Most i Brno.

Oskar Stępień po jedynych zawodach w Polsce – na Torze Poznań – z 386 punktami zajmuje piąte miejsce w klasyfikacje generalnej. Do pierwszego Bartłomieja Mireckiego traci 126 punktów, natomiast do zawodnika znajdującego się na najniższym stopniu podium – Michała Śmigiela – 83 punkty.


Zobacz także:
SPORT
KIA LOTOS RACE 2013


Autodrom Most to drugi po Hungaroringu nowy tor dla zawodników, ścigających się w Pucharze Kia Lotos Race. Położony malowniczo w północno- zachodniej części Czech, od lat jest areną zmagań Mistrzostw Europy Samochodów Ciężarowych. Ma 4219 m długości, 21 zakrętów i przez wielu kierowców określany jest mianem technicznego. Nie inaczej uważa Oskar Stępień, który wziął udział w treningu na tym czeskim obiekcie.

– Tor Most jest trudny, z dużą liczbą zakrętów, przez co wydaje się dość wąski. Podczas dnia treningowego udało mi się przetestować sporo ustawień i wybrać te najlepsze w moim Picanto. Najważniejsze w czasie najbliższej rundy będzie tempo kwalifikacyjne, które w moim wykonaniu nie jest ostatnio najlepsze. Będę jednak nad tym elementem ostro pracował, tym bardziej że po czeskim torze jeździ mi się dobrze. By móc myśleć o wysokim miejscu w obu wyścigach, muszę w końcu zaliczyć udane kwalifikacje. Na dwie rundy przed końcem sezonu jestem piąty w klasyfikacji generalnej z dość sporą stratą do podium, jednak pamiętać należy, że do końcowych wyników nie liczy się najgorszy start – mówi radomski kierowca, Oskar Stępień.

Piąta, przedostatnia runda Kia Lotos Race będzie miała miejsce w dniach 31 sierpnia – 1 września.

K 2_0168