WYŚCIGI: PEUGEOT POWRÓCI DO MISTRZOSTW WEC I 24H LE MANS

Peugeot i zespół Rebellion połączą swoje siły i wspólnie podejmą wyzwanie wsamochodowych mistrzostwach świata w Wyścigach Długodystansowych (WEC), włącznie ze startem w wyścigu 24 h Le Mans.

Obydwie firmy przystąpią do rywalizacji w sezonie 2022 w kategorii Hypercar, w której wykorzystywane będą hybrydowe układy napędowe.


Zobacz także:

SPORT


 

Na korzyść podjęcia tej współpracy przemawia łącząca obu partnerów pasja do sportu samochodowego, jak również ich wyjątkowe osiągnięcia w tej dziedzinie oraz poziom kompetencji sportowych i technicznych – atuty dające nadzieję na kolejne sukcesy we wspólnych barwach.

Połączenie sił wynika ze wspólnej ambicji obu partnerów, a umożliwia je z jednej strony zamiar producenta aut ponownego zaangażowania się w wyścigi długodystansowe, a z drugiej strony wejście zespołu Rebellion w nową epokę rozwiązań energetycznych w tej serii sportu samochodowego, należącej do najbardziej prestiżowych na świecie.

Od stycznia 2020 r. zespół techniczny przystąpi do określenia zasadniczego kształtu tego przedsięwzięcia, a jednocześnie Peugeot Sport i Rebellion Racing rozpoczną tworzenie zespołu.

– Peugeot pięknie zapisał się w historii wyścigów długodystansowych, zarówno dzięki swoim silnikom benzynowym, jak i wysokoprężnym. Teraz chcemy rozpocząć w tej dyscyplinie sportu nowy rozdział, zapisany przy użyciu napędów hybrydowych. Zapowiedź naszego udziału w wyścigach długodystansowych, podana do wiadomości przed kilku tygodniami, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Niezmiernie nas to cieszy, zwłaszcza że podjęcie tego wyzwania, zarówno na poziomie sportowym, jak i technologicznym, nastąpi równocześnie z wprowadzeniem przez nas marki Peugeot Sport Engineered. Fakt ten jeszcze mocniej utwierdza mnie w przekonaniu do tego nowego projektu, przy którym będziemy współpracowali z potężnym i utytułowanym partnerem. Pasja, duch perfekcji i kompetencje zespołu Rebellion doskonale pasują do wartości marki, wyrażanej hasłem: „Exigence, Allure et Emotion” (Wymagania, styl i emocje) – powiedział Jean- Philippe Imparato, dyrektor Automobiles Peugeot.