WYŚCIGI: SIENNA CZEKA NA GÓRALI – POJADĄ ŚCIGANCI I AMATORZY

sienna-stec2

Duże emocje znów szykują się w najbliższych dniach na trasie z Siennej do Przełęczy Puchaczówka. Już w czwartek, 4 czerwca pojawią się tam zawodnicy, którzy swoich sił chcą spróbować w wyścigach górskich.

Na początek w planie jest rywalizacja amatorów, a w sobotę i w niedzielę (6-7 czerwca) do walki o czasówki przystąpią uczestnicy dwóch rund Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

sponsorenault


Zobacz relacje:

SPORT


&nbsp

Jak co roku, na kilka dni fragment drogi wojewódzkiej nr 392 zamieni się w okazjonalny tor wyścigowy. Działacze Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej przygotowują tam podwójne ściganie dla kierowców spragnionych emocji na kultowych trasach.

– Pogoda zapowiada się wyśmienita, zatem liczymy, że uda nam się wspaniały motoryzacyjny piknik z udziałem najlepszych zawodników. Warto przyjechać do Siennej, bo wszystko wskazuje na to, że na trasie pojawią się naprawdę zjawiskowe auta. Wstęp na trasę wyścigu jest bezpłatny, więc frekwencja kibiców powinna być bardzo dobra – mówi Ireneusz Piątek z Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej, który w tym roku pełni funkcję dyrektora obu rund Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

W czwartek, 4 czerwca na trasę wyruszą amatorzy. To dla nich, już po raz drugi, szykuje się Amatorski Wyścig Górski. Aby wziąć w nim udział wystarczy mieć prawo jazdy min. kat „B” oraz sprawny samochód. Na uczestników tej konkursowej jazdy samochodem czeka prostszy fragment toru o długości 1500 metrów. W amatorskim ściganiu swój udział potwierdziło 42 kierowców.

W sobotę i w niedzielę (6-7 czerwca) na najbardziej krętym odcinku drogi o długości 2770 m, z Siennej do Przełęczy Puchaczówka, ścigać się będą profesjonaliści. Wtedy rozegrane zostaną 3. i 4. runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Udział w zawodach zapowiada cała czołówka kierowców. Wśród najmocniejszej stawki zaprezentują się Waldemar Kluza (Mitsubishi Colt) i Dubai (Mitsubishi Lancer Evo IX).

W klasie E1+2000 pojadą m.in.: Tomasz Myszkier (Porsche 911) oraz kierowcy Mitsubishi Lancerów, czyli Boczek, Andrzej Szepieniec, Tomasz Kuciński i Wojciech Krawczyk. W grupie aut historycznych zobaczymy takie perełki jak Audi Sport Quattro Wojciecha Bełtowskiego, Zastavę 101 Special Łukasza Migdała czy Fiata 126p Gilli Angelo.

Na liście zgłoszeń widnieje 46 nazwisk, a wśród męskiego grona do rywalizacji stają Anna Wojewoda (Fiat Cinquecento) oraz Monika Zawodny (Renault Clio).

Rekord trasy należy do Mistrza Polski Tomasza Nagórskiego. To 1:28,121. Ustanowił go w 2013 roku Subaru Imprezą 4 Turbo.

Ze względu na rywalizację droga w Siennej będzie zamknięta w czwartek w godz. 10:00-18:00 oraz w sobotę i w niedzielę w godz. 06:00-20:00. Zaplanowano objazdy.

Fot.: Maciej Niechwiadowicz