WLK: RUSZYŁY DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA WARSZAWY

Kartingowcy rozpoczęli tegoroczny sezon. Do pierwszej eliminacji Drużynowych Mistrzostw Warszawy na torze Pole Position przy ulicy Pileckiego 91 zgłosiło się sześć żądnych zwycięstwa zespołów.

Na początku odbyła się krótka odprawa, potem losowanie gokartów i w końcu zaczęło się wielkie ściganie. Najpierw kwalifikacje – jedno okrążenie pomiarowe, które wyłoniło kolejność na starcie, a potem dwugodzinny wyścig.

Zawody zapowiadały się niezwykle emocjonująco, ponieważ trening pokazał, że stawka jest bardzo wyrównana. Już po pierwszych okrążeniach widać było jak wielki duch walki towarzyszy zawodnikom na torze. Rywalizacja obfitowała w wiele manewrów wyprzedzania, blokowania, a zbyt agresywna jazda skutkowała karami czasowymi.

Emocje towarzyszyły także zawodnikom, którzy obserwowali poczynania swoich kolegów, regenerując siły przy poczęstunku przygotowanym przez organizatorów.

Po około0 30 minutach na prowadzenie wyszła ekipa The Skotars i nie oddała prowadzenia aż do końca zmagań.

Dwa zespoły miały problemy z kartami, ale mimo to dzielnie walczyły do ostatnich sekund wyścigu. Patolog Team już po kilkunastu minutach miał nawet 50 sekund straty do liderów, ale systematycznie odrabiał straty i ostatecznie przebił się aż na drugą pozycję. The Stars stracili znacznie więcej czasu na skutek problemów z kartami i dopiero po około godzinie jazdy zaczęli odrabiać straty, które wynosiły już prawie minutę do liderów. Gwiazdom pomógł zespół Raket Fjuel, który skutecznie blokował rywali, dzięki czemu The Stars pomimo swoich kłopotów ukończyli wyścig na czwartym miejscu. Stawka zgodnie z oczekiwaniami była bardzo wyrównana, a zwycięzców oraz piąty zespół dzieliło zaledwie 34 sekundy.

Ostatecznie po dwóch godzinach walki zwycięzcą 1. Eliminacji Drużynowych Mistrzostw Warszawy została drużyna The Skotars, drugie miejsce zajął Patolog Team, a trzecie Team Orders. Na kolejnych miejscach sklasyfikowani zostali The Stars, Kartingowy Klub Sportowy oraz Raket Fjuel.

Następna Eliminacja Drużynowych Mistrzostw Warszawy już wkrótce, serdecznie zapraszamy! Więcej informacji na www.warszawskaligakartingowa.pl.