X GAMES: JEEP GŁÓWNYM PARTNEREM IGRZYSK

J 1_Xgames_03

Marka Jeep jest głównym partnerem i wyłącznym motoryzacyjnym sponsorem czwartej europejskiej edycji zimowych igrzysk sportów ekstremalnych X Games w Tignes, największej światowej imprezy typu „action sport”.

Jeep Wrangler, Jeep Grand Cherokee i Jeep Compass pojadą po torze do prób „Jeep X Track” i „Compass X Track”. Pięć zdalnie sterowanych modeli kultowego Jeepa Wranglera zmierzy się z przeszkodami off-road na „Jeep Mini X Track”.


Zobacz także:
SPORT


Marka Jeep powraca do Tignes trzeci rok z rzędu. Czwarta europejska edycja tego wydarzenia odbywa się do 22 marca się w Alpach francuskich, do którego ściągną profesjonalni zawodnicy z całego świata. W tej wspaniałej, trzydniowej imprezie narciarsko – snowboardowej o zwycięskie trofea walczyć będzie 150 najlepszych zawodowców w takich kategoriach, jak slopestyle czy superpipe.

W Europie w zeszłym roku uczestniczyło 125 zawodników pochodzących z całego świata, a zawody obserwowało ponad 103 000 gości. Marka Jeep jest także od dziesięciu lat sponsorem igrzysk X Games, odbywających się w amerykańskim kurorcie Aspen (stan Kolorado).

Na specjalnie przygotowanym śniegowym torze próbnym Jeep X-Track, chętni będą mogli przejechać się Jeepem Wranglerem lub Grand Cherokee. Usytuowany blisko X Games Park tor zajmuje powierzchnię 1 000 metrów kwadratowych. Dzięki współpracy z GoPro, wszystkie samochody biorące udział w tym przedsięwzięciu są wyposażone w nowoczesne i wszechstronne kamery HERO3, umieszczone wewnątrz lub na zewnątrz kabiny kierowcy i służyć będą do nagrywania wyników jazdy osiąganych podczas jazdy próbnej.

J 2_Xgames_02

„Compass X Track” zaoferuje z kolei odwiedzającym możliwość zmierzenia się – u boku profesjonalnych instruktorów – z wyczynowymi ćwiczeniami slipingu, aby poznać cechy dynamiczne oraz bezpieczeństwo kompaktowego, miejskiego SUV-a Jeepa.

W tym roku również, na zajmującym obszar 115 metrów kwadratowych torze Mini X Track, odwiedzający będą mogli sprawdzić swoje umiejętności terenowe podczas zawodów zdalnie sterowanych modeli Wrangler i wyzwać na pojedynek swoich przyjaciół, nie tylko na żywo, ale również wirtualnie na Facebooku.

Pod namiotem Jeepa – znajdującym się na terenie wioski – odwiedzającym Tignes pokazana zostanie nowa seria specjalna Rubicon 10th Anniversary Edition na 10. rocznicę premiery Wranglera Rubicon. Przedstawiona dopiero dwa tygodnie temu, podczas europejskiej premiery na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie, nowa seria specjalna obchodzi dziesiątą rocznicę ukazania się pojazdu o największym potencjale off-roadowym w gamie Wrangler.

Rubicon serii specjalnej wyróżnia się szczególnymi elementami zewnętrznymi, m.in. nową pokrywą komory silnika Power Dome z dwoma chwytami powietrza oraz 17-calowymi, polerowanymi obręczami kół felgami Rubicon z lekkiego stopu lakierowanymi na czarno i czerwonym logo Wranglera. Ekskluzywnymi akcentami wystroju wnętrza są tapicerowane czerwoną skórą siedzenia z logo „Rubicon 10th Anniversary” haftowanym na oparciach foteli oraz czerwone ściegi obszytej skórą konsoli centralnej i kierownicy. Limitowana edycja będzie dostępna w czwartym kwartale 2013 roku w wersji 3 i 5-drzwiowej, z silnikiem turbodiesla 2,8 litra o mocy 200 KM lub benzynowym Pentastar V6 3,6 litra o mocy 284 KM, oba połączone z pięciostopniową, automatyczną skrzynią biegów.

Dzięki bogatemu programowi imprez, namiot Jeepa jest ponadto miejscem zapoznania się gości z ofertą modeli z gamy Jeepa.

J 3_Xgames