YAMAHA V-MAX NA OKŁADCE NOWEJ KSIĄŻKI JARKA GIBASA

Jarosl-ya1

Jarosław Giba, autor poczytnych książek motocyklowych zdecydował, że na okładce jego najnowszego wydawnictwa „Motocyklizm. Droga do mindfulness” pojawi się Yamaha V-Max.

Dał tym wyraz uznania dla kultowości tego jednośladu, który dla środowiska i fanów od ponad 30 lat stanowi prawdziwą ikonę.


Zobacz także:

MOTOCYKLE

ROZMAITOŚCI


 

“To maszyna bezkompromisowa, z mocnym charakterem, kwintesencja motocyklizmu najwyższej próby, z którego mądrzy i potrafiący ocenić swoje umiejętności ludzie czerpią ogromną przyjemność i dzięki któremu wzbogacają swoje życie dobrymi emocjami” – o takim właśnie motocyklizmie pisze w swojej najnowszej książce Jarosław Gibas. Czytając „Motocyklizm. Droga do mindfulness” można dowiedzieć się, dlaczego autor jeździ motocyklem i co dają mu jednoślady.

Jaros-ya2Lektura tej książki rzuca nowe światło na to, z czym borykamy się w naszym życiu, czego doświadczamy i, jaką wiedzę czerpiemy z tych doświadczeń, by wzrastać. Motocyklizm według Jarosława Gibasa oznacza nie tylko motocyklową pasję czy styl życia. To przede wszystkim sposób widzenia świata. Indywidualny, daleki od sztampy i nudy. Taki, w którym słowo „wolność” ma nadrzędne znaczenie. To przeżywanie życia, z którego czerpie się garściami doświadczenie, radość i szczęście. Zarówno na oświetlonej słońcem prostej, jak i na smaganym deszczem zakręcie.

Motocyklizm może pomóc w zrozumieniu wielu idei socjologii, psychologii, filozofii zen, taoizmu czy wreszcie mindfulness. Jest niezwykle pojemną metaforą naszej życiowej drogi. Z książki czytelnik dowie się, jak ćwiczyć codzienną uważność, jak odzyskać życiową równowagę, jak działa harmonia rozwoju, jak pomaga zmiana perspektywy widzenia siebie w świecie, jak skorzystać z idei taoizmu czy zen w codziennym życiu, jak odzyskać utraconą wartość związku z naturą, a także jak wejść na kolejny poziom ludzkiej egzystencji.

Jarosław Gibas to socjolog, były dziennikarz i publicysta. Obecnie jest nauczycielem. Prowadzi autorskie szkolenia z zakresu inteligencji emocjonalnej, duchowej, mindfulness i coachingu transpersonalnego. Autor kilku książek obejmujących szeroko rozumianą tematykę rozwoju osobowości, idei zmiany czy psychologii transpersonalnej.

Napisał również doskonale przyjęty przez motocyklistów poradnik „Motocykl po czterdziestce (zamiast kochanki)”. Jest entuzjastą dużych cruiserów, prowadzi motocyklowego bloga, a na co dzień garażuje w Katowicach.