YOKOHAMA: NOWA OPONA ADVAN SPORT V 105

ADVAN 1_Sport_V_105

W lutym na rynku zadebiutuje opona „Advan Sport V105” nowy model flagowej serii firmy Yokohama, japońskiego producenta opon premium. Opona stworzona została z myślą o samochodach o dużej mocy, sportowych, wyczynowych, limuzynach i SUV-ach.

Od tego roku nowość dostępna będzie także na polskim rynku.


Zobacz także:
OPONY


Yokohama Rubber & Co. zapowiedział wprowadzenie modelu Advan Sport V105 w sezonie wiosna 2013 r. Nowe opony zostały stworzone z myślą o samochodach wyścigowych najlepszych marek, w których od lat fabrycznie montowany był model Advan Sport V103, takich jak Mercedes-Benz, Audi, Porsche i Bentley. Konstrukcja opony zapewnia jej wytrzymałość podczas jazdy z dużą prędkością i gwarantuje stabilne prowadzenie aut sportowych o dużej mocy.

Ulepszona technologia

Właściwości Advan Sport V105 w tym struktura i wzór bieżnika oraz mieszanka zostały znacząco ulepszone. W celu zwiększenia stabilności prowadzenia pojazdu, w produkcji zastosowano nową technologię „Matrix Body Play Structure” stworzoną dzięki doświadczeniom Yokohamy zdobytym podczas zawodów motorowych na całym świecie. Ulepszeniu uległy również materiały i konstrukcje użyte w procesie wytwarzania opony. Znacząco zmniejszono wagę opon, zachowując przy tym taką samą sztywność, doskonałe właściwości jezdne co pozwoliło zapewnić większy komfort jazdy.

Zastosowanie specyficznego, asymetrycznego bieżnika wewnątrz i na zewnątrz opon zwiększyło ich wydajność zarówno na mokrych jak i suchych nawierzchniach. Nowa mieszanka zapewnia wyjątkową przyczepność, a system „Mound Profile” dokładnie kontroluje ciśnienie opon, gwarantując większy komfort jazdy na każdym rodzaju nawierzchni. Dodatkowo, asymetryczna budowa bieżnika wspomaga cichą jazdę.

Współpraca z Daimler AG

Advan Sport V105 powstał w wyniku współpracy marki Yokohama z grupą Daimler AG. Marka testowała i udoskonalała nowy model wraz z europejskim producentem samochodów klasy premium na jednym z najtrudniejszych i najbardziej wymagających torów wyścigowych na świecie − Nürburgring w Niemczech. Na boku każdej opony umieszczono symbol “MO” potwierdzający spełnianie najwyższych wymagań stawianych przez Daimlera. Opona Advan Sport V105 znalazła zastosowanie w fabrycznym wyposażeniu samochodów klasy premium, w tym Mercedes-Benz klasy A, B, SLK czy CLS Shooting Brake.