YOKOHAMA: NOWE ROZMIARY OPON NA WTCC 2014

WTCC_1

Wszystkie samochody, biorące udział w tegorocznej serii WTTC, wyposażone są opony wyścigowe japońskiej marki Yokohama. W tym roku na debiutują 18-calowe rozmiary modeli wyścigowych ADVAN 005 i ADVAN 006, gwarantujących wysokie osiągi w każdych warunkach atmosferycznych.

Sezon 2014 to kolejny rok współpracy firmy z FIA na dostawę opon dla World Touring Car Championship. Nowością 2014 jest udział nowego rodzaju samochodów, określanych w specyfikacji jako TC1, posiadających większą moc silnika i zmodyfikowane elementy aerodynamiczne, zwiększające prędkość.


Zobacz także:
SPORT
OPONY


Samochody TC1 wyposażone zostały w 18-calowe opony YOKOHAMA z szerszą zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną średnicą, które zastępują opony 17-calowe. Wyścigowe modele ADVAN 005 − przeznaczona do jazdy po suchej nawierzchni i ADVAN 006 − dedykowana do jazdy w warunkach deszczowych, opracowane zostały z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii, tworzonych w oparciu o 30-letnie zaangażowanie marki Yokohama w sporty motorowe i doświadczenia zdobywane na najlepszych torach wyścigowych świata.

WTCC_2

WTCC jest największą imprezą samochodów turystycznych, składającą się z 24 wyścigów podzielonych na 12 weekendów. Sezon 2014 rozpoczął się w kwietniu 2014 r. w Afryce, corocznym wyścigiem ulicznym w marokańskim Marakeszu, by następnie przenieść się do Europy, obu Ameryk oraz Azji. W każdym z tych miejsc, gromadzących grono najlepszych kierowców samochodów turystycznych świata, obecne są opony flagowej serii Yokohama ADVAN, przeznaczonej do samochodów wyścigowych i aut o dużej mocy.

– Wsparcie sportów motorowych jest kluczowym elementem ulepszania i rozwoju technologii opon marki Yokohama, przekładającym się na rozwój i modernizację całości przemysłu samochodowego. Sportowy charakter opon ADVAN, wysokie osiągi i najwyższą jakość docenili też producenci aut premium m.in. Audi, BMW, Honda, Mitsubishi, Mercedes-Benz, Nissan Porsche czy Subaru – wybierając opony z tej serii na pierwsze wyposażenie – mówi Artur Posłuszny z firmy ITR S.A., wyłącznego dystrybutora opon Yokohama w Polsce.

WTCC nie jest jedyną serią wyścigów, w której Yokohama jest obecna w 2014 r. Japońska marka po raz kolejny wspiera dwa zespoły klasy GT500: Kondo Raccing’s Nissan GT-R oraz Lexus Team WedsSport BANDOH’s Lexus RC-F, w najbardziej popularnym japońskim wydarzeniu świata sportów motorowych Super GT. W klasie GT300, w której rywalizują ze sobą supersamochody z zagranicy i japońskie samochody GT, większość z nich jest wyposażona w opony ADVAN.

WTCC_3

Najlepsze opony Yokohama wykorzystywane są także w rajdach. Po mistrzostwo w klasie JN6 może sięgnąć ADVAN PIAA Rally Team, którego liderem jest Fumio Nutahara. Podczas tegorocznego Macau Grand Prix po raz 32. z rzędu pojawią się na pierwszym planie jako opony kontrolne wyścigu Formuły 3. Ogumienie marki zostaną wykorzystane także wyścigach gokartów w kategorii F1 we wszystkich tego typu rozgrywkach w Japonii.

W 2014 r. YOKOHAMA wspiera zespoły wyścigowe, biorące udział w większości wydarzeń sportów motorowych na całym świecie.