YOKOHAMA: OPONY DLA MODELI SUV LEXUSA I MERCEDESA

Yokohama_c

Opony Yokohama zostały wybrane przez prestiżowe marki Lexus i Mercedes-Benz na pierwsze wyposażanie nowych pojazdów typu SUV.

W nowym, kompaktowym Lexusie NX montowane będą modele BluEarth E51 i Geolandar G91, produkowane w nowej technologii przyjaznej środowisku. Niemiecki Daimler wybrał model C.drive2 do fabrycznego montażu w Mercedesie-Benz klasy GLA.


Zobacz także:
OPONY


Lexus NX to nowy pojazd osobowy typu crossover, produkowany przez koncern Toyota od sierpnia 2014 roku. Do fabrycznego montażu wybrano dwa modele opon japońskiego producenta opon premium Yokohama: BluEarth E51 i Geolandar G91, gwarantujące wysokie bezpieczeństwo i komfort prowadzenia. Opony są montowane w rozmiarze 225/60R18 100H, a Geolandar G91 dodatkowo w rozmiarze 225/65R17 102H.

W produkcji obu modeli Yokohama wykorzystuje elementy innowacyjnej technologii BluEarth, przyjaznej środowisku i użytkownikom, z której zalety docenili producenci najnowszych modeli aut hybrydowych i ekologicznych. Opona BluEarth E51 jest także fabrycznym wyposażeniem sportowych sedanów Lexus IS. Geolandar G91 to najnowszy model z flagowej serii japońskiego producenta, dedykowanej SUV-om i samochodom z napędem 4×4.

W opony Yokohama wyposażone będą także nowe Mercedesy klasy GLA. Niemiecki koncern Daimler AG wybrał oponę C.drive 2, przeznaczoną do aut kompaktowych i dużych samochodów rodzinnych. Model gwarantuje doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni i stabilne prowadzenie w każdych warunkach. Opona montowana będzie w dwóch wersjach: standardowej oraz w technologii Run-Flat, w rozmiarze 235/50R18 97V.

Wybrane przez Daimlera opony posiadają dodatkowe oznakowanie: symbole „MO” lub „MOE” – dla opony Run Flat – umieszczone z boku opony, potwierdzające spełnienie najwyższych standardów koncernu. Opony Yokohama są fabrycznym wyposażeniem także w innych modelach Mercedesa, w tym klasy S, G, G 63 AMG, G 65 AMG, CL 63 AMG, ML 63 AMG, E Coupe, C, C 63 AMG, CLS, SL, SLK, B i A.