YOKOHAMA: PRESTIŻOWA NAGRODA DLA BLUEARTH-1

BluEarth-1 prekursorska opona firmy Yokohama Rubber Co – japońskiego producenta opon premium, zdobyła prestiżową nagrodę w uznaniu zasług dla środowiska naturalnego podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Oponiarskich „Pneu Expo” w Lyonie.

Nowatorska opona BluEarth-1 Yokohamy to produkt przyjazny środowisku. Inspiracją dla jej konstrukcji były formy i zjawiska występujące w przyrodzie. Nagroda „Pneu Expo Innovation Trophy” przyznana została w kategorii: „Działania środowiskowe”.

– Przyznane wyróżnienie jest dla Yokohamy hołdem i zachętą do dalszego rozwoju technologii na rzecz przyjaznych dla środowiska naturalnego produktów. Koncepcja BlueEarth oferuje kierowcom wygodę i bezpieczeństwo prowadzenia samochodu minimalizując jednocześnie negatywny wpływ na społeczeństwo i środowisko.

Wypracowana przez japońskich inżynierów nowoczesna technologia pozwoliła na obniżenie hałasu wydawanego przez oponę podczas jazdy do 70,1 dB, znaczące zmniejszenie zużycia paliwa poprzez redukcję masy opony o 17 proc., czy ograniczenie straty ciśnienia powietrza o 36 procent – mówi Artur Posłuszny, Menedżer ds. sprzedaży i marketingu ITR S.A. – wyłącznego dystrybutora opon Yokohama w Polsce.

Nagroda „Pneu Expo Innovation Trophy” jest przyznawana w trzech kategoriach, zarówno producentom samochodów jak i opon, w uznaniu ich wysiłków i zaangażowania w sprawy ochrony środowiska. Wyróżniane są zarówno praktyki i produkty jak i globalne działania. Jury wybierające laureatów nagrody składa się z dziennikarzy prasy motoryzacyjnej, a także członków AJTE (Europejskiego Technicznego Stowarzyszenia Dziennikarzy).

Najważniejsze cechy charakterystyczne dla serii BluEarth to:
• ultracienka wkładka wewnętrzna ograniczająca stratę powietrza;
• mieszanka nano BLEND z dodatkiem olejku pomarańczowego;
• przyjazna środowisku konstrukcja wysokich osiągów;
• niska waga opony zmniejszająca zużycie paliwa;
• aerodynamiczna konstrukcja zmniejszająca opory toczenia.

Więcej na www.yokohama-online.pl.