SMARTGPS: NOWE NAWIGACJE Z KAMERĄ COFANIA JUŻ DOSTĘPNE

smartgps-cam1

Firma SmartGPS wprowadza do sprzedaży nowoczesne nawigacje samochodowe SmartGPS SG790 EU i SmartGPS SG750 CAM EU wyposażone w kamery cofania.

Polacy kupują najczęściej samochody 10-letnie i starsze, które nie są wyposażone w wiele przydatnych na drogach funkcji.


Zobacz także:

GPS / AUDIO

NAWIGACJE


 

Jedną z nich jest coraz popularniejsza kamera cofania. W większych miastach, w godzinach szczytu, a często również poza nimi, znalezienie miejsca do parkowania jest bardzo trudne. Nawet jeśli miejsce się znajdzie, niejednokrotnie musimy parkować tyłem na bardzo małej powierzchni. I tu pojawia się problem, ponieważ podczas wykonywania tego manewru możemy uszkodzić nie tylko swoje, ale też inne auto.

Zintegrowana z nawigacją kamera cofania daje nam w tej sytuacji szansę uniknięcia wielu niepotrzebnych stresów, ponieważ obraz za samochodem możemy obserwować na jej wyświetlaczu. Odpowiednio skonfigurowana kamera uruchomi się samoczynnie przy włączeniu wstecznego biegu.

smartgps-cam2

Nawigacje samochodowe SmartGPS SG790 CAM EU i SmartGPS SG750 CAM EU wyposażone są w mapy Europy OpenStreetMaps z darmową aktualizacją oraz system nawigacyjnym MapFactor Navigator. Urządzenia są „odblokowane”, co umożliwia wgranie także innych programów nawigacyjnych. Obydwie nawigacje wyposażone są również w slot na kartę micro SD.

Nawigacje mają także wbudowany transmiter FM, który poprzez samochodowy system audio pozwala na odsłuchiwanie komend głosowych. Dwurdzeniowy procesor Mstar 2531A o częstotliwości taktowania 800 MHZ pozwala na stabilną i niezakłóconą pracę urządzenia, a odtwarzacz video, odtwarzacz muzyki, przeglądarka zdjęć oraz plików tekstowych umożliwia wszechstronne wykorzystanie nawigacji.

W skład obydwu zestawów wchodzi uchwyt mocujący do szyby, ładowarka samochodowa, kabel miniUSB do komputera PC, kamera cofania z nadajnikiem, odbiornik sygnału z kamery oraz instrukcja obsługi.

Nawigacje samochodowe SmartGPS SG790 CAM EU i SmartGPS SG750 CAM EU różnią się od siebie – przede wszystkim pamięcią i wielkością ekranu. Pierwsza, została wyposażona w 256 GB pamięci RAM i ekran o przekątne siedmiu cali. Druga ma 128 GB pamięci RAM i ekran o przekątnej pięciu cali.

Nawigacja SmartGPS SG790 CAM EU 7 cali dostępna jest w cenie 499 złotych, a model SmartGPS SG750 CAM EU 5 cali w cenie 399 złotych.