AAA AUTO: DZIAŁALNOŚĆ POLSCE ROZPOCZĘTA

AAA_AUTO_P1

Firma AAA AUTO otworzyła uroczyście w Piasecznie koło Warszawy swoje pierwsze autocentrum. W ten sposób, największy dealer używanych samochodów w Europie Środkowej z 23-letnią historią w tym biznesie, realizuje swój plan ekspansji międzynarodowej, po ubiegłorocznej zmianie większościowego udziałowca.

W uroczystości obok Dyrektor Generalnej Grupy AAA AUTO Karolíny Topolovéj, Partnera funduszu kapitałowego Abris Wojciecha Łukawskiego i Dyrektora Generalnego AAA AUTO w Polsce Przemysława Vonau, udział wzięli również Burmistrz Piaseczna, Zdzisław Lis i kilkadziesiąt innych zaproszonych gości oraz partnerów handlowych.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

– Jestem zadowolona z faktu, że ponownie jesteśmy w Polsce. Zawsze planowaliśmy powrót na tutejszy rynek, jednak dopiero teraz zostały zapewnione wszystkie warunki, które to umożliwiają. Sprzedaż używanych samochodów w Polsce jest wysoka i wierzę, że rosnąca sprzedaż aut w całej Unii Europejskiej przyczyni się do dalszego wzrostu tego trendu. Ważnym czynnikiem jest również wsparcie naszego nowego właściciela większościowego, którym jest brytyjsko- polski fundusz inwestycyjny Abris Capital Partners. Dzięki temu możemy skorzystać w Polsce z wiedzy i doświadczenia lokalnego gracza – powiedziała Dyrektor Generalna Grupy AAA AUTO, Karolína Topolová.

Z całą pewnością AAA AUTO nie spocznie na otwarciu tylko jednego oddziału.

– W 2015 roku chcielibyśmy otworzyć kolejny salon samochodów w Polsce, w Katowicach. Z kolei od 2016 roku, w ciągu kolejnych trzech lat, planujemy otwierać od 3 do 5 salonów każdego roku, a zaczniemy prawdopodobnie od Gdańska. W otwarcie każdego autocentrum zainwestujemy około 2 milionów euro, co obok prac budowlanych i przygotowawczych, obejmuje również zakup samochodów – dodała Karolina Topolová.

AAA_AUTO_p2

Firma AAA AUTO istnieje na rynku od 23 lat i prowadzi sieć 35 salonów samochodowych w Czechach, na Słowacji i Węgrzech. Specjalizuje się w samochodach po pierwszym lub drugim właścicielu, z udokumentowaną historią serwisową, które sprzedawane są z dożywotnią gwarancją legalnego pochodzenia. Wszystkie kupowane samochody przechodzą w AAA AUTO szczegółową kontrolę, dlatego z powodu wykrytych wad mechanicznych lub prawnych, firma rezygnuje z zakupu aż 65-70 proc. samochodów. Głównym wyróżnikiem firmy jest fakt, że AAA AUTO kupuje samochody na własność, a więc nie działa w charakterze pośrednika.

– To daje klientom pewność, że samochód pochodzi z legalnego źródła, wiedzą, kim jest jego prawdziwy właściciel – podkreśliła Karolina Topolová.

Od momentu rozpoczęcia działalności, Grupa AAA AUTO obsłużyła ponad 1,6 miliona klientów. W 2013 r. zaudytowane obroty wyniosły 379 milionów euro, a w 2014 r. firma sprzedała 63 613 pojazdów. Planowana sprzedaż w 2015 r. wynosi ponad 70 000 samochodów. Jesienią 2013 r. w badaniu przeprowadzonym przez agencję reklamową Ogilvy & Mather dotyczącym najbardziej cenionych w Czechach marek samochodów od listopada 1989 r., firmę AAA AUTO wymieniono w pierwszej dziesiątce.

– Jesteśmy przekonani, że AAA AUTO jest największą, najbardziej nowoczesną, profesjonalną i innowacyjną firmą, która specjalizuje się w handlu używanymi samochodami. Przejęliśmy spółkę w ubiegłym roku, jednocześnie zakładając jej ponowne wejście na polski rynek. Dziś, po zaledwie kilku miesiącach, jesteśmy zadowoleni, że AAA AUTO otwiera swój pierwszy oddział w Polsce. Zarząd AAA AUTO już udowodnił swoje umiejętności w międzynarodowej ekspansji spółki. Chcemy kontynuować tę strategię i jesteśmy przekonani, że dzięki naszej pomocy, AAA AUTO stanie się dominującym graczem w Europie Środkowej i Wschodniej. Jako Fundusz nadal będziemy wspierać AAA AUTO naszą wiedzą w obszarze przemysłu motoryzacyjnego, a także, wykorzystując potencjał firmy, w zakresie planowania jej stałego wzrostu w regionie – powiedział Wojciech Łukawski, Partner w Funduszu Kapitałowym Abris.

Autocentrum w Piasecznie pod Warszawą zaoferuje stopniowo aż 600 pojazdów, obecnie klienci mogą wybrać z oferty trzystu samochodów. O jak najlepszą obsługę klientów stara się czterdziestu pracowników, a w przyszłości ich liczba wzrośnie do prawie siedemdziesięciu. Oddział znajduje się w ruchliwym miejscu tuż obok ulicy Puławskiej, na drodze z Piaseczna do Magdalenki. Autocentrum rozpoczęło skupowanie pojazdów już w połowie lutego 2015 r., a pierwsze sprzedane samochody klienci odebrali w marcu.

Do tej pory sprzedano już ponad 100 aut. Dzisiaj autocentrum rozpoczyna pełną działalność wraz z ofertą usług finansowych, którą klientom będzie oferował BNP Paribas, MBank, Banif, a w zakresie ubezpieczeń – Compensa i Liberty. Wkrótce swoje usługi zaoferują kolejne instytucje. Do centralnego, telefonicznego centrum obsługi klientów AAA AUTO, zostało przyjętych 20 nowych telemarketerów obsługujących osoby polskojęzyczne, którzy są do dyspozycji przez siedem dni w tygodniu od godz. 8:00 do 21:00.

aaa_auto_p3

– Rynek samochodów używanych jest prawdopodobnie ostatnim tak wielkim, ale jednocześnie zdezorganizowanym, sfragmentowanym i nieprzejrzystym rynkiem w Polsce. AAA AUTO planuje zmienić ten rynek prezentując ofertę nowej jakości sprzedaży samochodów używanych, działając z pozycji właściciela wszystkich samochodów, zamiast pośrednika. Dla naszych klientów będziemy do dyspozycji siedem dni w tygodniu od 9.00 do 21.00, proponujemy szeroką ofertę usług, od wykupu, przez zakup w rozliczeniu, aż do zakupu pojazdu na raty i z pakietem ubezpieczeń. Oferujemy gwarancję legalnego pochodzenia pojazdu i możliwości jego wymiany na inny, w terminie do siedmiu dni. Oferujemy również gwarancję ubezpieczeniową na stan mechaniczny pojazdu do 12 miesięcy – powiedział Dyrektor Generalny AAA AUTO w Polsce, Przemysław Vonau.

– Jesteśmy ukierunkowani na pojazdy w zakresie cenowym pomiędzy 10 000 a 60 000 złotych, chociaż będziemy kupować i oferować w sprzedaży również samochody z pozostałych kategorii cenowych. Głównym kryterium zakupu jest dla nas stan techniczny pojazdu. Preferujemy pojazdy po pierwszym lub drugim właścicielu, pochodzące z Polski, regularnie kontrolowane w autoryzowanych serwisach samochodowych. Pozyskujemy samochody z różnych źródeł, przeważnie od klientów indywidualnych, ale także od firm leasingowych i z transakcji wymiany aut u dealerów – dodał Przemysław Vonau.

Przemysław Vonau kierował do końca 2014 roku polskim oddziałem międzynarodowej firmy doradczej Roland Berger Strategy Consultants. Wcześniej pracował na stanowiskach kierowniczych w międzynarodowych firmach doradczych w Polsce i na Ukrainie. Ukończył roczny program MBA w szkole handlowej INSEAD i studiował na kierunku Handel Zagraniczny w Szkole Głównej Handlowej. Prywatnie jest kolekcjonerem kultowych pojazdów z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.