AUDI: NAGRODA RED DOT – CLIENT OF THE YEAR

Bestes Kommunikationsdesign: Red Dot-Ehrenpreis fuer Audi

W tegorocznym konkursie o prestiżową nagrodę „Red Dot”, Audi zostało uhonorowane tytułem „Client of the Year” (klient roku) w dziedzinie komunikacji wizualnej, za najlepszą współpracę z partnerami kreatywnymi.

To czwarty z kolei rok w którym nagroda została przyznana i trzeci raz, kiedy trafia do marki z Ingolstadt. Dotychczas jury przyznało nagrodę Red Dot dziewięciu projektom Audi AG.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Nagrody Red Dot Design Award przyznawane są firmom i współpracującym z nimi agencjom, przez międzynarodowe jury składające się z ekspertów w dziedzinie stylistyki. Audi wcześniej zdobywało nagrodę w latach 2010 i 2011.

Pośród nagrodzonych projektów, tytułem „Red Dot: Best of the Best” (Red Dot – najlepszy z najlepszych) uhonorowana została ekspozycja marki na Consumer Electronics Show 2013. Na stoisku w kształcie czarnego sześcianu, ustawionym w hali wystawienniczej w Las Vegas, odwiedzający mieli możliwość osobiście dotknąć i przetestować innowacyjne rozwiązania Audi prezentujące połączenia urządzeń multimedialnych z samochodem, a także zobaczyć niecodzienne pokazy światła i dźwięku. Już podczas otwarcia targów, przez specjalny otwór w czarnym sześcianie, wydobywał się gigantyczny snop światła służący za scenę dla trzech specjalnych samochodów.

Nagrodę Red Dot Design Award 2013 otrzymało również osiem innych projektów marki, wdrażanych przez siedem różnych agencji – od tymczasowej instalacji miejskiej „Audi Sphere” w Kopenhadze, po działającą online platformę komunikacyjną „Audi car chat”. Starannie wyprodukowany film, przedstawiający na 180-stopniowym panoramicznym ekranie zamontowanym w Audi museum mobile w Ingolstadt historię marki i firmy, to kolejny przełomowy punkt w komunikacji wizualnej koncernu Audi.

Nagroda Red Dot Design Award jest przyznawana przez Design Zentrum Nordrhein- Westfalen w dziedzinie projektowania produktów, komunikacji wizualnej i koncepcji projektowych. Tegoroczna ceremonia wręczenia nagród odbyła się w sali Konzerthaus przy berlińskim placu Gendarmenmarkt.