AUDI: ROZPOCZYNA SIĘ BUDOWA FABRYKI W MEKSYKU

Audi Q5 /Detail

Budując nowy zakład produkcyjny w meksykańskiej miejscowości San José Chiapa, Audi jeszcze bardziej wzmacnia swoją pozycję na rynku północnoamerykańskim.

Położenie kamienia węgielnego w stanie Puebla, to oficjalne rozpoczęcie prac na budowie pierwszej własnej fabryki samochodów w tym regionie. W ciągu najbliższych dwóch lat, kosztem ponad 900 mln euro, powstanie nie tylko hala do produkcji karoserii, lakiernia i hala montażowa, ale też nowa prasownia. Od połowy roku 2016, z taśmy zjeżdżać tu będzie nowa wersja doskonale sprzedającego się SUV-a – Audi Q5.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Kamień węgielny pod budowę nowej fabryki Audi, wspólnie z prezesem Rupertem Stadlerem uroczyście położyli inni członkowie zarządu, a także minister gospodarki Meksyku Ildefonso Guajardo Villarreal, gubernator stanu Puebla Rafael Moreno Valle oraz burmistrz miasteczka San José Chiapa – Filogonio Vargas Torres.

Nowy zakład produkcyjny Audi powstający na terenie znajdującym się ok. 2400 m n. p. m., to nie tylko najwyżej położona, ale też najnowocześniejsza fabryka w całej światowej sieci produkcyjnej koncernu. Na powierzchni 400 ha, tak dużej jak 400 boisk do gry w piłkę nożną, do połowy 2016 roku powstanie zaplecze produkcyjne i logistyczne, w którym rocznie będzie można produkować nawet 150 tys. pojazdów. Audi stworzy tu 3800 bezpośrednich miejsc pracy.

AUDI AG: Grundsteinlegung fuer neues Werk in San Jos  Chiapa/Mexiko

W efekcie, w całym regionie powstanie dodatkowych 20 tysięcy pośrednich miejsc pracy. Rozwijający się gospodarczo Meksyk, sygnatariusz wielu międzynarodowych porozumień handlowych, oferuje doskonałe warunki podatkowe i finansowo- techniczne, dobrze rozwiniętą infrastrukturę i duży potencjał profesjonalnie wykształconej siły roboczej.

Meksyk i Puebla oczekują, że budowa fabryki Audi pociągnie za sobą wiele kolejnych inwestycji. Organizując, jako imprezę towarzyszącą uroczystość położenia kamienia węgielnego, duży kongres dostawców, Audi rozpoczęło w miniony weekend kampanię mającą na celu zachęcenie ważnych przedsiębiorstw dostarczających podzespoły dla Audi, do tworzenia filii w stanie Puebla. Udział w kongresie wzięło 150 firm o międzynarodowym zasięgu.