AUDI: RUSZYŁA PRODUKCJA TT ROADSTER NA WĘGRZECH

Audi Hungaria: Produktionsstart des neuen Audi TT Roadster

Z taśm produkcyjnych Audi Hungaria zjeżdża już nowa generacja Audi TT Roadster. Oficjalny sygnał do startu produkcji, w obecności licznych przedstawicieli świata polityki i gospodarki, w tym węgierskiego premiera Viktora Orbána i prezydenta miasta Győr Zsolta Borkaia, dał Rupert Stadler, prezes zarządu Audi AG.

TT Roadster to już czwarty – obok A3 Limousine, A3 Cabriolet i TT Coupé – model Audi wytwarzany w tutejszej fabryce.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

W czerwcu 2013 roku Audi rozpoczęło w Győr produkcję samochodów, uzupełniając prowadzoną tu już wcześniej produkcję silników. Od tej pory, z taśm w tym węgierskim mieście zjechało sto tysięcy pojazdów. W nowej fabryce Audi Hungaria zatrudnia blisko cztery tysiące osób. To większość z ponad pięciu tysięcy pracowników, których koncern zrekrutował od roku 2010.

Audi Hungaria: Produktionsstart des neuen Audi TT Roadster

Győr to pierwsza, zbudowana już 21 lat temu fabryka Audi, uruchomiona poza Niemcami. Od tego momentu cztery pierścienie stworzyły tu ponad 11 tysięcy miejsc pracy.

Nowe Audi TT wyznacza nowe trendy stylistyczne i buduje nowe standardy konstrukcji silników i podwozia. Prawdziwie rewolucyjnym rozwiązaniem technicznym zastosowanym w tym dwuosobowym, kompaktowym modelu, jest Audi virtual cockpit. Ta cyfrowa deska rozdzielcza zastępuje analogowe wskaźniki i skupia wszystkie ważne informacje w polu widzenia kierowcy. Za ten nowatorski system Audi TT otrzymało nagrodę Car Connectivity Award oraz wyróżnienie za innowacyjne wnętrze roku w konkursie Automotive Interiors Expo Awards.