AUDI: TRZY TYTUŁY AUTO TROPHY 2012

Trzy modele marki Audi pokonały konkurencję w plebiscycie „Auto Trophy 2012“. Prawie sto tysięcy czytelników niemieckiej gazety „Autozeitung“, przyznało pierwsze miejsca w swoich klasach modelowych samochodom Audi A1, Audi A6 i Audi Q5.

Wręczenie nagród „Auto Trophy“, będących jednymi z ważniejszych wyróżnień w branży motoryzacyjnej w Niemczech, odbyło się już po raz dwudziesty piąty. Nagrody wręczono podczas uroczystej gali, w której udział wzięli goście ze świata gospodarki, polityki oraz działacze społeczni. Uroczystość odbywała się w centrum zabytkowej motoryzacji Classic Remise w Düsseldorfie.

Audi A1 uznano za najlepsze auto w klasie samochodów małych. Na model ten przypadło 36,4 proc. głosów. Zwycięski model od tego roku dostępny jest na rynku również w pięciodrzwiowej wersji Sportback.

W kategorii samochodów klasy wyższej, zwycięzcą zostało Audi A6 (18,5 proc. głosów), dostępne zarówno w wersji limuzyna jak i avant, w kombinacji z wieloma różnymi silnikami i skrzyniami biegów.

– Model A6 napawa nas prawdziwą dumą, zastosowaliśmy w nim najbardziej zaawansowane technologie, chociażby w zakresie multimediów i systemów wsparcia kierowcy – mówi Wolfgang Dürheimer, członek zarządu Audi AG ds. rozwoju.

W kategorii samochodów SUV o wartości powyżej 30 tys. euro, pierwsze miejsce zajęło Audi Q5 (16,2 proc. głosów), dostępne w sprzedaży również jako model hybrydowy.

– Wciąż trwa dobra passa Audi Q5. Od 2016 roku, w naszych nowych zakładach w Meksyku, zgodnie z najwyższymi standardami jakościowymi, będziemy produkować 150 tys. egzemplarzy tego modelu rocznie – prognozuje Rupert Stadler, prezes zarządu Audi AG.

Czytelnicy dokonali wyboru najlepszych samochodów spośród czterystu zgłoszonych modeli, w dwudziestu dziewięciu kategoriach. Dla marki z czterema ringami, to kolejne wygrane w konkursie „Auto Trophy”. W sumie Audi posiada już pięćdziesiąt trzy takie tytuły, nadane od początku przyznawania nagrody.